Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Achtopol (Bulharsko) – zájazdy a ubytovanie za perfektné ceny

Bulharsko_Achtopol_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Achtopol je veľmi príjemné malé rybárske mestečko s prístavom. Príroda v okolí je tichá a nádherná, útesy divoké.

Pôvodná rybárska dedina Achtopol sa postupne rozrástla na prázdninové letovisko s tradičnou čiernomorskú architektúrou. Leží zhruba 85 km južne od Burgasu na skalnatom polostrove.

Počasie a teplota mora – Achtopol

Sea water temperature

Hlavná ulica mestečka Achtopol vedie od autobusovej námestíčka dole k malému prístavu cez park. V letovisku sú malé krčmičky a reštaurácie s ponukou tradičnej bulharskej aj medzinárodnej kuchyne. Posedieť môžete aj v niektorej z kaviarničiek alebo cukrárni. Nechýba obľúbený trh s ovocím a zeleninou, obchody, lekáreň, bankomat, banka a poliklinika. Letovisko Achtopol je ale skôr pokojné, vhodné pre odpočinkovú dovolenku. Dobré autobusové spojenie Burgas - Achtopol - Burgas.

Pláže mestečka Achtopol

Pláže ležia pri malej zátoke a poskytujú dobré podmienky pre potápanie aj klasické leňošenie. Hlavná pláž je dlhá asi 2 km, piesočná s pozvoľným vstupom do mora. Ponúka sa tu všetok obvyklý plážový servis v podobe požičovní ležadiel a slnečníkov, ako aj bohatá ponuka vodných športov. Okolité útesy vytvárajú množstvo menších, takmer súkromných plážiček a romantických zátok. Niektoré z týchto sú štrkové alebo skalnaté.

Ponuka pobytov - Bulhasko, Achtopol 2019

 

Vyhľadať najlepšie zájazdy - Bulharsko

 

Individuálna (vlastná) doprava - ponuka hotelov a ubytovania - Achtopol (Ahtopol), Bulharsko

 Booking.com