Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Andalúzia, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Andaluzia-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Andalúzia leží na samotnom juhu Španielska, návštevník tu môže očakávať neobvyklé zážitky. Medzi ne patria aj dva protiklady: juhozápadná Sierra de Grazalena je najdaždivejšia oblasť Španielska, zatiaľ čo východná Almería je tou najsuchšou púšťou.

Andalúzia je s rozlohou 87 620 km2 takmer rovnako veľká ako Portugalsko a je tiež najväčšia zo španielskych autonómnych celkov. Je tiež najľudnatejšia, žije tu 6,5 mil. obyvateľov. Jej hlavné mesto je Sevilla, živá metropola, stredisko priemyslu a dejisko svetovej výstavy EXPO 92.

Andalúzia je pre turistov jednou z najatraktívnejších oblastí Španielska, ktorej návštevu si treba dobre naplánovať, pretože všetko sa stihnúť nedá. Andalúzia tvorí oblasť na juhu Španielska, ktorá vás priláka svojimi architektonickými skvostami: Granada so slávnou Alhambrou, Sevilla s obrovskou katedrálou, Córdoba s nádhernou mešitou, jaskyňa Nerja s prehistorickými maľbami a mnohé ďalšie. Andalúzia je domovom fiest, býčich zápasov a flamenca.

Počasie a teplota mora – Andalúzia (Almería)

Sea water temperature

 

Medzi najzaujímavejšie miesta Andalúzie patrí nepochybne Sevilla, mesto je vraj kolískom býčich zápasov a flamenca. Najvýznamnejšou pamätihodnosťou je katedrála, ktorá bola postavená v priebehu 15. až 16. storočia na mieste bývalej mešity, pôvodne v gotickom, neskôr v renesančnom slohu.

Cordoba bola hlavným mestom arabského panstva na Iberskom polostrove. Tu sídlili emírovia a neskôr samostatní kalifovia. Bolo to nielen stredisko moci, ale aj vedy a umenia, duchovnej kultúry, mesto plné orientálneho prepychu. Pozostatkom tejto kultúry je La Mezquita, Veľká cordobská mešita, jeden z najkrajších klenotov islamského umenia.

Ponuka pobytov – Španielsko, Andalúzia

 


Andalúzia
je čarovný kraj s nádherným pobrežím, kam chodí relaxovať smotánka z celého sveta. Andalúziu tvorili Maurovia svojimi moslimskými stavbami aj kresťania nádhernými katedrálami. Andalúziu tiež zdobia stovky starobylých hradov, ktoré pripomínajú práve zložitú históriu obdobia stredoveku. Tí, ktorí cestujú do Andalúzie skôr za oddychom, iste ocenia bohatstvo pláží na Costa del Sol so strediskami Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Marbella a Estepona. O niečo odľahlejšie sú pláže Cabo de Gata, kde sa stretávajú púšť a more. Piesočnaté pláže môžete nájsť aj na brehoch Atlantického oceánu na Costa de la Luz.

Vyhľadať najlepšie zájazdy - Španielsko 2019

 


Asi 300 km dlhé pobrežie ležiace na juhu Španielska, je nazývané aj ako "Slnečné pobrežie". Zo severu je chránené pohorím, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a zrážok. Costa del Sol patrí práve vďaka príjemnej klíme s 300 dňami slnečného svitu k najnavštevovanejším miestam Andalúzie. Sú tu krásne dlhé pláže, more s priezračnou a čistou vodou, široká ponuka zábavy, nákupných možností a športového vyžitia.

Vyznávačov golfu isto plne uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk. Milovníci histórie a prírody si tiež prídu na svoje. Ocenia nádhernú krajinu, kde sa nad pobrežím vypínajú hory, biele andalúzske dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest, v neposlednom rade Gibraltáru.Booking.com