Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Antalya, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Antalya-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

História Antalye, ktorá je dnes najväčším a najnavštevovanejším centrom Tureckej riviéry, siaha až do roku 150 pred Kristom, kedy ju založil pergamský kráľ Attalos II. Filadelfos pod názvom Attalia. Vďaka bohatým dejinám je Antalya mesto plné historických pamiatok a patrí k najnavštevovanejším destináciám v Turecku.

Najväčšieho rozkvetu sa Antalya dočkala v 80. rokoch 20. storočia, keď celé tunajšie stredomorské pobrežie sa začalo otvárať zahraničným turistom. V súčasnosti je Antalya so svojím miliónom obyvateľov považovaná za neoficiálne hlavné mesto Tureckej riviéry. Počas hlavnej turistickej sezóny sa navyše mestom prechádzajú davy návštevníkov z najrôznejších kútov sveta, a preto je tu pomerne rušno.

Počasie a teplota mora – Antalya

Sea water temperature

 

Väčšina ľudí prichádza do Antalye za skvelým kúpaním v teplom Stredozemnom mori, za leňošením na nekonečných piesočných plážach a objavovaním okolitej prírody a neďalekých hôr. Vďaka rozvinutej infraštruktúre všetky zaujímavé lokality v okolí mesta sú veľmi dobre dostupné.

Antalya je centrom turistického ruchu, je doslova posiata hotelmi, penziónmi a ďalšími ubytovacími kapacitami, rovnako tak ako reštauráciami, klubmi, obchodíkmi a diskotékami. Pobrežie lemujú rozľahlé piesočnaté pláže, rušná Konyaalti na západe a kľudnejšia Lara na východe.

Obe sa stali miestami, kde sa schádzajú športové nadšenci, ale aj rodiny s deťmi. Pozdĺž týchto pláží sa tiahnu stánky s občerstvením, plážové bary a vyhlásené rybie reštaurácie, ktoré lákajú k ochutnávke špecialít z plodov mora.

Ponuka pobytov – Turecko, Antalya

 


Centrom mesta Antalya je štvrť Kaleici, kde je k videniu mnoho pamiatok, ako napríklad rímske mestské hradby alebo Hadriánova brána. Hadrián v roku 130 navštívil Antalyi a na jeho počesť bola v tej dobe postavená práve táto trojoblúková brána. Pri prechádzke kľukatými uličkami mesta môžete naraziť na kruhovú vežu Hidirlik, ktorá v dobách helenistického Grécka slúžila ako maják. V starom meste nájdete aj 38 metrov vysoký kanelovaný minaret (Yivli Minare) postavený Turkami v 13. storočí. Dnes je neodmysliteľným a neprehliadnuteľným symbolom mesta.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


Antalya
poteší aj milovníkov múzeí, tých sa v meste totiž nachádza neúrekom. Za návštevu rozhodne stojí Mestské archeologické múzeum vystavujúce exponáty od doby kamennej až po súčasnosť. Nevynechajte ani Antalya Müzesi, kde nájdete 5 tisíc umeleckých diel z najrôznejších období mesta. (Ďalších cca 30 tisíc predmetov má múzeum umiestnené ešte v depozitári.) Na miestnu históriu je zamerané Kaleici Müzesi.

Opomenúť by ste nemali ani pozostatky dávnej školy koránu, Kesik minaret alebo pôvodný byzantský kostol. Deti, ale aj dospelých v meste Antalya poteší Minicity Antalya, kde je k videniu celé mesto v zmenšenej podobe a tiež mnohé ďalšie významné stavby, prírodné zaujímavosti a pamätihodnosti Turecka.Booking.com