Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Ayia Napa (Agia Napa), Cyprus – pobyty, zájazdy, dovolenka

Ayia-Napa-Agia-Napa-Cyprus-zajazdy-dovolenka-pobyty

Ayia Napa (Agia Napa) znamená Bohorodička lesná. Mestečko nájdete na juhovýchodnom pobreží na Cypre, v blízkosti neveľkého výbežku – myse Capo Greco, odkiaľ sa vám naskytne očarujúci výhľad na okolie. Z pôvodnej rybárskej dedinky za posledných rokov vyrástlo turistami veľmi obľúbené prázdninové stredisko s množstvom hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní, obchodov a marketov.

Najlákavejšie je samozrejme miestna rozľahlá pláž Nissi Beach, ktorá z tejto malej časti ostrova urobila najvyhľadávanejšie letovisko na Cypre. Neďaleko je postavený vodný park Water World s množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých. Určite vás prekvapí svojim dizajnom inšpirovaným antickými pamiatkami. V centre Agia Napy môžete vyskúšať aj atrakcie lunaparku.

Počasie a teplota mora – Ayia Napa

Sea water temperature

 

Veľmi významnou pamiatkou je kláštor Agia Napa, pútnické miesto, ktoré počas svojich prechádzok starým mestom určite neminiete. Nenechajte su ujsť prehliadku mestského múzea Marine Life Museum, kde sú vystavené rozmanité druhy dnešných aj prehistorických živočíchov.

Pobrežie je rozmanité a ešte stále sa dajú nájsť menšie a menej navštevované pláže. Ak sa vydáte smerom k výbežku El Greco, môžete obdivovať Morský palác - členité vápencové pobrežné skaly, ktoré formovala voda a vzduch celé stáročia.

Ponuka pobytov – Cyprus, Ayia Napa (Agia Napa)

 


Hodnotnou historickou pamiatkou je pôvodne mužský kláštor Ayia Napa postavený v roku 1530 Benátčanmi. Kláštor sa nachádza v centre mesta obklopený vysokými hradbami. Uprostred malého nádvoria je pekná fontána zastrešená kupolou. Kláštor v Agia Napa slúži dnes ako ekumenické centrum pre Cyprus. Neďaleko od Agia Napa v Makronissos boli objavené zaujímavé archeologické pamiatky - hroby z helénskeho a rímskeho obdobia.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Cyprus 2019

 


Na východ od Agia Napa je stredisko Protaras. Tu ležia najdlhšie pláže a milovníci športov sa tu môžu venovať rôznym aktivitám - windsurfingu, potápaniu, jachtingu aj zoskoku padákom. Menšie letovisko Protaras leží asi 6 km od mesta Ayia Napa, v oblasti Famagusta, a je známe ako oblasť veterných mlynov, ovocných záhrad a pláží.Booking.com