Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Barcelona, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Barcelona-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Barcelona je hlavným mestom Katalánska, súčasne je aj hlavným mestom rovnomennej provincie. Leží pri pobreží Stredozemného mora na severovýchode Španielska. Po Madride je druhým najväčším španielskym mestom. Toto prístavné mesto bolo založené iberskými kmeňmi a neskôr ovládnuté Feničanmi a Kartágincami.

Na známom korze La Ramblas je aj najzaujímavejšia zo 40 barcelonských tržníc – secesný La Boqueria, a tiež povestná barcelonská opera Gran Teatre del Liceu. Jednou z najväčších udalostí Barcelony v 20. storočí boli určite úspešné Olympijské hry v roku 1992. Vďaka nim sa Barcelona dostala do povedomia celého sveta. Veľkým turistickým lákadlom je meno svetoznámeho architekta Antoni Gaudího, s jeho výtvormi sa tu stretávate doslova na každom kroku. Najvýznamnejšou jeho stavbou je predovšetkým ešte nedokončená katedrála Svätej rodiny Sagrada Familia. Aj keď stavebný ruch prakticky nikdy neutícha, predpokladá sa, že katedrála bude kompletne dokončená až niekedy za 80 až 100 rokov. Na prvý pohľad vás zaujme napríklad osem 115 m vysokých veží.

Počasie a teplota mora – Barcelona

Sea water temperature

 

Barcelona ponúka množstvo gotických pamiatok, ktoré sa zachovali z čias jej najväčšieho rozkvetu. Je to napríklad radnica Casa de la Ciutat. Múzeum námornej plavby sa nachádza v lodenici Les Drassanes, ktorá pochádza zo 14. storočia. Za návštevu tiež stojí ulica z 12. storočia. Volá sa Montacada a bývali v nej tie najbohatšie barcelonské rodiny.

Jeden z najstarších gotických kostolov s prekrásnou vežou je El Pi z 14. storočia. Katalánsku gotiku v Barcelone reprezentuje chrám Santa María del Mar z 14. storočia. V kostole La Mercé sa nachádza patrónka Barcelony, Božia matka milosrdná.

Neboli ste v Barcelone, ak ste nenavštívili Rambla. Táto ulica je malým mestom v meste. Nachádzajú sa na nej kaviarne, reštaurácie, novinové stánky a rôzne obchodíky. Názov Rambla pochádza z arabského rambla (piesok). Ulica vedie od pobrežia mora, kde sa nachádza majestátny Kolumbov stĺp (Mirador de Colom), križuje staré štvrti La Ciutat Vella, Barri Gotic (gotická štvrť) a arabskú štvrť El Raval a končí na hlavnom barcelonskom námestí Plaza de Catalunya.

Ulica má fantastickú atmosféru a je naozaj vždy na čo pozerať. Na každom kroku stretnete pouličných umelcov. Uvidíte "živé sochy" v tých najoriginálnejších kostýmoch a pózach - klaunov, zeleninového muža, muža s bicyklom na hlave, havarovaného pilota, ružového pantera a desiatky ďalších, pouličných hudobníkov - huslistov, harmonikárov, ale aj celé jazzové a indiánske kapely. V priľahlých uliciach narazíte na významné pamiatky ako Gaudího Palau Güell, Plaça Reial a staré trhovisko Mercat Boqueria.

Ponuka pobytov – Španielsko, Barcelona

 


La Rambla
ústi na veľké námestie Plaça de Catalunya. Námestie je veľkým dopravným uzlom a býva tak východiskovým miestom turistických trás a výletov. Križujú sa tu trasy metra, odchádzajú odtiaľto prímestské vlaky do morských letovísk za mestom, ale aj do periférnych oblastí. Je hlavným stanovišťom aj pre turistické autobusy - priamo na námestí môžete v stánkoch kúpiť lístky na ľubovoľnú turistickú jazdu. Nejdete tu aj obrovský obchodný dom El Corte Inglés.

Ak vás zaujímajú dejiny mesta, navštívte múzeum histórie Barcelony, ktoré sa nachádza na námestí Plaza del Rei. V tamojšom podzemí sa nachádzajú vykopávky z rímskeho obdobia. Na tom istom námestí sa nachádza palác miestokráľa (Palau del Lloctinec).

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Presúvame sa do prístavu, ktorému dominuje najmä pylón s Krištofom Kolumbom ukazujúcim kamsi na more, za návštevu stojí tiež podmorské akvárium, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe. Akvárium ponúka efektnú expozíciu s 80 metrov dlhým hlavným tunelom pod vodou a chváli sa počtom vyše 11 tisíc morských živočíchov v šiestich miliónoch litrov vody.

Zaujímavé výhľady na mesto ponúka návšteva vrchu Mont Juic, ktorému dominuje olympijský štadión, ktorý bol v roku 1992 dejiskom letných olympijských hier. Pre návštevu tohto kopca týčiaceho sa nad Barcelonou môžete využiť aj vysutú lanovú dráhu, ktorej spodná stanica sa nachádza neďaleko prístavu.

Barcelona-1-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Preslávené barcelonské Picassovo múzeum sa nachádza v historickom centre a v krásnom starom paláci. Stála expozícia mapuje predovšetkým Picassovu mladosť, dobu detstva a štúdií, keď žil priamo v Barcelone, jeho vývoj a mladé experimentovanie s avantgardnými smermi, niekoľko malieb z modrého obdobia a štúdie vedúce ku kubizmu. Návšteva určite stojí za to, ale najväčšie a najznámejšie plátna z Picassovho vrcholného kubizmu tu bohužiaľ nenájdete.

Ak budete bývať v meste a zatúžite po kúpaní, vycestujte do niektorého z letovísk za mestom. Na týchto miestach je voda čistejšie, než na pláži v meste a súčasne budete mať aj viac miesta. Stačí ísť ktorýmkoľvek vlakom po pobreží na východ a vystúpiť na niektorej zo zastávok s prívlastkom "de Mar". Odporúčame Malgrat de Mar, Arenys de Mar alebo stredisko Calella.Booking.com