Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Baška Voda, Makarská riviéra, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Baska-Voda-Chorvatsko-Makarska-Riviera_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Na turistami obľúbenej Makarskej riviére leží letovisko a kúpeľné mestečko Baška Voda, ktoré je preslávené svojimi kamienkovými plážami, rozkladajúcimi sa po celom pobreží. Pláže sú tu v dĺžke niekoľkých kilometrov lemované hustými borovicovými lesmi, ktoré poskytujú príjemný tieň. Pobyty v tomto letovisku si obľúbili turisti všetkých vekových kategórií.

Baška Voda bola pôvodne len malou rybárskou osadou, ale jej história siaha až ďaleko do antického obdobia. Toto letovisko je jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších destinácií na Jadrane. Srdce turistov si získala zásluhou prírodných krás, krištáľovo čistého mora, štrkových pláží a úžasnej polohy na úpätí pohoria Biokovo, kam často chodia milovníci horskej turistiky a botanici. Priaznivé podnebie a veľký počet slnečných dní z letoviska Baška Voda robia ideálne miesto pre strávenie letnej dovolenky.

Počasie a teplota mora – Baška Voda

Sea water temperature

 

V centre letoviska nájdete zaujímavý kostol sv. Mikuláša pochádzajúci zo začiatku 20. storočia. Na nábreží je možnosť prezrieť si sochu tohto svätca. Na pahorku s názvom Gradina ešte sú k videniu pozostatky niekdajšej byzantskej pevnosti.

V meste Baška Voda sa počas roka organizujú tradičné ľudové slávnosti a oslavy najrôznejších náboženských sviatkov. V hlavnej sezóne si môžete v letovisku užívať večerov vyplnených bohatými kultúrno zábavnými programami.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Baška Voda

 


Baška Voda
je dnes centrom s bohatou ponukou dovolenkových aktivít. Nájdete tu tradičné reštaurácie, kaviarne, taverny, obchodíky s najrôznejším tovarom aj bohaté možnosti športového vyžitia. Vyznávači aktívnej dovolenky si v letovisku môžu zahrať tenis, futbal, hádzanú, stolný tenis, minigolf alebo si vyskúšať športový rybolov, potápanie či plachtenie.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Baška Voda
má bohaté vybavenie pre oddych a rekreáciu ako na pevnine, tak aj na mori. Nájdete tu rôzne športové ihriská, školy potápania, kotvisko pre námorníkov v rozšírenom prístavu a iné možnosti. Milovníci cyklistiky sa môžu vydať na krátke vychádzky do okolia či na náročnejšie výlety do horských oblastí Biokova.

Ak by ste chceli navštíviť niektoré ďalšie letoviská v okolí, odporúčame letovisko Makarska, ktoré je vzdialené len 10 km a je s Baškou Vodou spojené pravidelnou autobusovou dopravou. Asi 3 kilometre juhovýchodne od strediska sa nachádza obľúbený rekreačný komplex Baško Polje.Booking.com