Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Belek, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Belek-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Belek je malé letovisko na polceste medzi mestami Antalya a Alanya, nachádza sa pri Stredozemnom mori. Je to miesto hlavne pre tých, ktorí majú radi zábavu na úrovni. Predovšetkým je rajom golfistov so svojimi výborne udržiavanými golfovými ihriskami z ktorých je najznámejší National Golf Club.

Veľkosť, či skôr menšie rozmery letoviska zaručujú aj istú intimitu, takže sa tu vyhnete tomu, čo by vás určite postihlo v Antalyi. Daňou za to sú vyššie ceny, len máloktorý hotel tu má kategóriu nižšiu ako štyri hviezdičky.

Počasie a teplota mora – Belek

Sea water temperature

 

Belek je pomerne nové a rýchlo sa rozvíjajúce letovisko Tureckej riviéry. Celá oblasť Beleku je chránená pohorím Taurus. Mnohokilometrové piesočnaté pláže lákajú turistov na kúpanie, ponúkajú vynikajúce podmienky pre vodné športy, potápanie, sú ideálne na romantické prechádzy.

Pobrežie je lemované palmami, v blízkom okolí Beleku rastú vonné píniové háje a o kúsok ďalej narazíte na prekrásne piesočné duny a na olivové a citrusové plantáže. Mohutné pínie a eukalypty poskytujú tieň tejto chránenej oblasti, ktorú vyhľadávajú dokonca aj morské korytnačky na kladenie vajec.

Ponuka pobytov – Turecko, Belek

 


Husté okolité lesy sú zase rajom ornitológov. Neďaleko Beleku sa nachádza mestečko Kadriye, ktoré čaká na návštevu svojich obchodíkov a príjemných reštaurácií. Veľkoryso vybudované stredisko ponúka nielen skvelé služby, ale aj odpočinok a pocit voľnosti. Transfer z letiska v Antalyi trvá asi 50 minút. Spojenie s ostatnými strediskami umožňujú lacné taxíky jazdiace priamo od hotelov.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


Okrem pláží a golfových ihrísk ponúka Belek aj atraktívne okolie. Neďaleko sa nachádzajú hneď dve antické mestá, Perge, bližšie Antalyi, a Side, bližšie Alanyi. Obe mestá ponúkajú pozostatky chrámov, amfiteátrov, starých ciest a domov, teda ozajstnú lahôdku pre milovníkov antiky. V blízkosti Beleku sa nachádza tiež staré mesto Aspendos.

Ak ste dobrodružnejší typ, choďte sa pozrieť do Národného parku Köprülü. Ten ponúka krásnu subtropickú prírodu v rovnomennom kaňonu a možnosť divokého raftingu na rieke. Ak sa domnievate, že rafting nie je pre vás, verte, že obavy sú zbytočné. O všetko, vrátane výbavy a adekvátnej show sa starajú miestni inštruktori. Pobyt v hoteloch v oblasti Beleku je možné kombinovať s poznávacím zájazdom Orient Express Antalya a s plavbou Blue Cruise Antalya.Booking.com