Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Bibione, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bibione-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Na severe Talianska leží Bibione, jedno z najznámejších rekreačných stredísk v krajine. Je preslávené dlhými piesočnými plážami, všadeprítomnou zeleňou, skvelou vybavenosťou a kvalitnou infraštruktúrou. Už mnoho rokov je preto vyhľadávanou dovolenkovou destináciou. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, milovníci zábavy ale aj romantické duše.

Bibione sa rozkladá východne od Benátok, v provincii Veneto a vďaka tomu, že je zo všetkých strán obklopené vodou, pripomína ostrov. Na západe hraničí s ústím rieky Tagliamento, na juhu s Jadranským morom a na severovýchode s kanálom Lugugnana, ktorý ohraničuje údolia Vallesina a Valgrande. Bibione je jedným z najobľúbenejších talianskych prímorských letovísk aj pre Slovákov. Po otvorení hraníc sem začali prúdiť davy turistov túžiacich po rekreáciu pri mori. Bibione ponúka lákavú kombináciu prírodných krás, zábavy a poznania.

Počasie a teplota mora – Bibione

Sea water temperature

 

Ešte pred cca 60 rokmi to však v týchto miestach nevyzeralo nijako atraktívne, oblasť bola pomerne nehostinným kútom na talianskom pobreží. V 60. rokoch minulého storočia bolo rozhodnuté o vysušenie tunajších bažín a vysádzanie stromov. Oblasť sa pomaly začala kultivovať a v roku 1989 vypukol naozajstný stavebný boom. Ako huby po daždi vyrastali hotely, penzióny, apartmány i reštaurácie.

Keďže ceny boli na začiatku veľmi nízke, prilákalo to sem návštevníkov najmä z vtedajšieho Československa, Poľska a Nemecka. Aj keď neskôr začali slovenskí turisti objavovať tiež Chorvátsko, Bibione na svojej obľúbenosti nestratilo. Na dovolenku do Bibione radi chodia rodiny i jednotlivci, často sa sem organizujú skupinové zájazdy a stretnete sa aj so školskými kolektívmi.

Bibione je súčasťou tzv. Benátskej riviéry, na ktorej sú rozosiate ďalšie preslávené prímorské letoviská. Samotné Bibione sa rozdeľuje na štyri časti - Lido del Sole, Lido del Pini, Spiaggia a Pineda. Každá časť je niečím špecifická, Lido del Sole je pokojným kútom Bibione, pravým opakom s diskotékou, reštauráciami, barmi a nákupnou promenádou je Spiaggia, v Lido del Pini nájdete maják, v Pineda zas rodinné domčeky a samostatné vilky.

Najväčším lákadlom Bibione je cca 8 kilometrová piesočnatá pláž (celková dĺžka pobrežia je 10,4 km), ktorá patrí k najrozľahlejším v celom Taliansku. Má len veľmi pozvoľné zvažovanie do mora, je tak ideálna pre rodiny s deťmi. More je v týchto miestach priezračne čisté a voda má pre svoj vysoký obsah jódu a soli liečivé účinky. Pláž je čistá, pravidelne udržiavaná a nájdete na nej všetok plážový servis. K dispozícii sú lehátka, kreslá i slnečníky. Na pláži nájdete aj sprchy, WC, prezliekarne a prvú pomoc.

Ponuka pobytov – Taliansko, Bibione

 


Konajú sa na nej rôzne animačné programy, kto chce, môže si zahrať futbal, basketbal, volejbal a rôzne iné plážové športy. Na pláži nechýbajú ani požičovne športového vybavenia a strediská vodných športov. Vyskúšať si môžete windsurfing, kiting, jachting, plachtenie, jazdu na vodných lyžiach a mnoho ďalších. Ak netúžite po takomto adrenalínu, požičajte si aspoň šliapací bicykel. Aj keď na pláž chodí veľké množstvo návštevníkov, vďaka svojej dĺžke a šírke okolo 200 metrov, nie je problém si nájsť svoje súkromné miestečko.

V okolí Bibione sa rozprestierajú lagúny, lesy a borovicové háje, ktoré sú domovom veľa druhov zvierat. Vyskytuje sa tu tiež unikátna vegetácia typická pre piesočné oblasti, čo je veľmi vzácny jav. Aby sa tieto prírodné unikáty zachovali aj v nasledujúcich rokoch, získalo Bibione v roku 2002 certifikát medzinárodného systému pre správu a ochranu prírodného prostredia označovaný ako EMAS. Samotné Bibione je od roku 1996 významným kúpeľným strediskom, kde nájdete vonkajšie i kryté termálne bazény. Letovisko je tak ideálne pre celoročnú dovolenku.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Na ubytovanie slúži rad kvalitných hotelov a rezidencií za rozumnú cenu. Ubytovaní hostia si môžu vybrať z pestrej ponuky zábavy, nájdu tu totiž rušné hlavné triedy s diskotékami, barmi, vinárňami, pivnicami, reštauráciami, obchodmi a obchodíkmi s najrôznejším tovarom. Pre deti je tu lunapark s atrakciami, pre milovníkov športu požičovne bicyklov, skútrov a in-line korčúľ. Návštevníci v Bibione nájdu nespočetné množstvo športových zariadení, k dispozícii majú tenisové kurty, bazény, pétanque, golf, minigolf a ďalšie.

Letovisko a jeho okolie pretínajú značené chodníky pre horské bicykle alebo kolieskové korčule. Napríklad z Bibione do Caorle vedie cyklistická cesta dlhá 58 km. Bibione má skvelú polohu, vďaka ktorej je ideálnym východiskovým miestom pre poznávanie pamiatok a prírodných krás severného Talianska. Vypraviť sa môžete napríklad do romantických Benátok, kúzelnej Verony, navštíviť prístav Terst s pôvabným zámkom Miramare či preskúmať bažinaté oblasti Valgrande a Valtessina.Booking.com