Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Bodrum, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bodrum-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-pobyty-hotely

Bodrum, antický Halikarnas, rodisko historika Hérodota a miesto posledného odpočinku kráľa Mausola, ktorého mauzóleum je jedným zo siedmich divov sveta, leží na členitom polostrove, vybiehajúcom do Egejského mora. Vstup do rovnomenného prístavu chráni dodnes stredoveká pevnosť.

Historický prístav je dnes vyhľadávaným útočiskom jácht, ktoré sa tu zastavujú počas putovania svojich majiteľov v Egejskom mori a vo východnom Stredomorí. Centrum mesta Bodrum pri jachtovej maríny je elegantná promenáda s obchodmi, reštauráciami, barmi a kaviarňami, kam sa schádzajú podvečer návštevníci z celého polostrova hustou sieťou miestnych mikrobusových spojov – dolmušov.

Počasie a teplota mora – Bodrum

Sea water temperature

 

Okrem prechádzok sú obľúbené aj prehliadky historickými plavidlami pozdĺž členitého pobrežia polostrova. Vďaka svojej polohe, klímy a kúzlu kombinácie Orientu a európskej moderny je Bodrum vyhľadávané aj umelcami a slúži na budovanie odpočinkových sídiel množstva medzinárodne známych osobností.

Typické biele domčeky, ozdobené ibištekom, sú zasadené v bohatej zeleni a začlenené v kopcovitej krajine s píniami, mandarínkovým a olivovými plantážami. Pre príjemné klimatické podmienky je táto oblasť obľúbeným letoviskom nielen pre zahraničných turistov, ale je vyhľadávaná aj miestnym obyvateľstvom. Bodrum bezprostredne susedí s gréckymi ostrovmi.

Ponuka pobytov – Turecko, Bodrum

 


Táto oblasť je známym centrom vodných športov. Obľúbené sú početné výlety do vnútrozemia za antickou kultúrou a po okolitých ostrovoch (tureckých aj gréckych). Cesta loďou na ostrov Kos trvá pol hodiny, na Rhodos dve hodiny.

Pláže tu sú piesočné aj skalnaté, pozvoľna sa zvažujúce do mora alebo so skalnatým vstupom. Je tu množstvo kaviarní a barov koncentrovaných do známych letovísk, kde nočný život utícha až so svitaním. Všetko je tu blízko, nič nie je nedosiahnuteľné.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


Neďaleko Bodrumu sa nachádza aj najväčší z tureckých aquaparkov. Milovníci šialených šmýkačiek a zvláštnych atrakcií si tu určite prídu na svoje. Pobyt v hoteloch v oblasti Bodrumu je možné kombinovať s poznávacím zájazdom Medistar Bodrum a plavbou Blue Cruise Bodrum.Booking.com