Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Burgas, Bulharsko – Pobyty, ubytovanie, zájazdy

Bulharsko_Burgas_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Burgas je architektonicky významné bulharské mesto na pobreží Čierneho mora. Je to štvrté najväčšie mesto v Bulharsku a po Varne druhé najväčšie bulharské pobrežné mesto a letovisko. Svojim regionálnym významom pripomína turecké letovisko Antalya, ktoré je strediskom Tureckej Riviéry.

V oblasti mesta Burgas sa nachádzajú tri veľké jazerá. Mesto je v podstate zovreté vodnými plochami zo všetkých štyroch strán. Z východu je to Čierne more a z ostatných strán to sú práve tieto tri jazerá.

Prvá osada tu bola založená už v staroveku, žiadne staroveké pamiatky sa však nezachovali, ale aj napriek tomu Burgas rozhodne stojí za návštevu, predovšetkým jeho centrum je turisticky veľmi atraktívny. Centrum mesta je pretkané širokými bulvármi, ktoré sú lemované kaviarňami a reštauráciami.

Počasie a teplota mora – Burgas
Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Sea water temperature

 

Burgas je nielen turisticky atraktívna destinácia, ale je to aj hlavná brána do južného Bulharska. V Burgase je totiž významné medzinárodné letisko, ktoré odbavuje väčšinu charterových letov z Európy. Či už si vyberiete dovolenku s pobytom priamo v Burgase alebo v niektorom zo známych juho-bulharských letovísk (Sozopol, Primorsko, Pomorie alebo Slnečné Pobrežie), potom pristanete práve tu. Priamy let zo Slovenska (Bratislava, Košice, Sliač, Poprad) netrvá ani dve hodiny. Z letiska do Burgasu sa dostanete autobusom alebo taxíkom, pravdepodobne ale budete cestovať s CK, preto pre Vás budú pripravené autobusy, ktoré Vás dopravia priamo k hotelom.

Pláže a kúpanie v letovisku Burgas

Hlavná burgasská pláž je dlhá, priestranná a piesočná. Pláž je od samotného mesta oddelená rozľahlým mestským parkom, ktorý sa tiahne pozdĺž pláže a tvorí tak príjemnú prírodnú bariéru, ktorá jednak poskytuje tieň pred poludňajšími slnečnými lúčmi, tak aj zabraňuje mestskému hluku, aby Vás pri odpočinku na pláži akýmkoľvek spôsobom rušil.

Ponuka leteckých zájazdov: Burgas, Bulharsko, južné pobrežie (letecky zo Slovenska):

Park, ktorým sa k pláži prechádza, je plný sôch, fontán a starých stromov. Pri pláži je aj niekoľko veľkých mól. Po tom najväčšom, ktorý je na južnom okraji pláže, sa dá dôjsť až na jeho samotný koniec a odtiaľ pozorovať ruch miestneho prístavu, rybárov i morské vlny.

Dovolenka v letovisku Burgas + JUŽNÉ POBREŽIE BULHARSKA 2019

 

Priamo do Burgasu veľa cestovných kancelárií zájazdy neponúka, tento názov používajú na označenie celej oblasti juho-bulharského pobrežia a ukrývajú pod ním také známe okolité letoviská ako napr. Nesebar, Slnečné Pobrežie, Pomorie, Ravda, ...

Dovolenka v Bulharsku má niekoľko nespochybniteľných výhod: ceny sú v porovnaní s inými destináciami (napr. Grécko, Cyprus, Taliansko ...) oveľa nižšie a pri tom miestne piesočnaté pláže ponúkajú všetok komfort.Booking.com