Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Capri, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Capri-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Taliansky ostrov Capri leží v Tyrhénskom mori pri západnom pobreží v južnej časti Talianska nazývanou Kampánia, len niekoľko kilometrov od významného prístavného mesta Neapol, v blízkosti sopky Vezuv. Ako jediný z mnohých ostrovov v okolí nevznikol vulkanickou činnosťou, ale bol odtrhnutý od Sorrentského polostrova.

Capri je luxusným rekreačným strediskom prvej kategórie. Krásami ostrova Capri sa ľudia kochajú už od dávnych čias. Dnes je ostrov, ktorý meria len 3 km na šírku a 6 km na dĺžku, zaplavovaný množstvom dovolenkárov, ktorí sem prišli len na jediný deň, aby si užili mierneho podnebia a členitého pobrežia.

Počasie a teplota mora – Capri

Sea water temperature

 

Časť života na ostrove Capri strávil napriklad švédsky spisovateľ Axel Munte. Jeho vila nesie názov San Michele a dnes je prístupná verejnosti vo forme múzea. Na ostrove na takéto vily a rezidencie natrafíte na každom rohu. Jednu z najznámejších - Villu Jovis - nechal postaviť cisár Tiberius ako svoje letné sídlo.

Pravidelná doprava zo Sorrenta a z Neapola využíva štandardné lode ako aj rýchle lode s ponornými krídlami, ktoré kotvia vo farebnom hlavnom prístave na ostrove, Marina Grande. Odtiaľto vyplávajú aj výletné lode na plavby okolo ostrova. Tieto plavby sú neoddeliteľnou súčasťou zážitkov z Capri, pretože ponúkajú bezprostredný pohľad na zmes útesov, zátok, jaskýň a skalnatých morských komínov. Najmä výlet do slávnej Modrej jaskyne (Grotta Azzura) môže byť úchvatný, ale pozor na ceny - môžu byť neskutočne vysoké!

Ponuka pobytov – Taliansko, Capri

 


Z Marina Grande vyváža lanovka návštevníkov do Capri, čo je hlavná a veľmi pekná dedina na ostrove, s centrom na elegantnom námestí Piazza Umberto. Južne od dediny sa ulica zvažuje k moru až k prístavu Marina Piccola, jednému z najlepších miest na ostrove vhodných na kúpanie a opaľovanie, ale je tu dosť rušno. Majestátna panoráma sa vám naskytne po výstupe na vrchol neďalekej hory Monte Solaro (hodina pešo, 12 minút sedačkovou lanovkou Piazza della Vittoria). S výškou 589 metrov je najvyšším bodom na ostrove.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Capri
však nie je len príroda a jej krásy, ale tiež typická atmosféra talianskeho vidieka. Na malebnom malom námestí v rovnomennom meste narazíte na množstvo obchodov a butikov so suvenírmi či inými produktmi miestnej výroby. Milovníci mora a vodných aktivít môžu navštíviť pláže v Marina Piccola či obísť celý ostrov okružnou jazdou na lodi.Booking.com