Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Carevo, Bulharsko – Pobyty, ubytovanie, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Carevo_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Carevo, predtým Mičurin, leží 76 kilometrov do Burgasu. Je to najvýznamnejšie mestečko Strandžského pobrežia a významné rekreačné stredisko. Rozkladá sa na dvoch polostrovoch, na ktorých sa nachádzajú krásne zátoky s plážami. Kedysi Carevo bolo obľúbeným miestom bulharskej kráľovskej rodiny. Teší sa stále väčšej priazni turistov a je optimálnym miestom pre strávenie dovolenky.

Carevo (niekedy tiež Tsarevo alebo Tzarevo) je pôvabné rybárske mestečko, ktoré sa rozkladá na vysokom brehu s prístavom a krásnymi zálivmi. Miestni obyvatelia sa živia rybolovom a spracovávaním dreva. Mesto Carevo sa stále viac stáva kúpeľným strediskom. Je rozdelené na dve časti – Vasiliko, pôvodne grécku osadu, kde stojí starý pravoslávny kostolík a nové Carevo s penzióny a nájomnými vilkami.

Počasie a teplota mora – Carevo (Tzarevo, Tsarevo)

Sea water temperature

 

Názov letoviska sa často menil. V dávnych dobách sa v Careve nachádzala stará grécka kolónia Vasiliko. Potom sa premenilo na mestečko a na počesť cára Borisa III. dostalo názov Carevo. V roku 1948 bol názov zmenený na Mičurin - podľa významného botanika. (Vďaka priaznivej klíme sa tu nachádza stanica pre pestovanie južných rastlín.) Pod týmto menom je letovisko stále známe, aj keď sa od roku 1991 oficiálne vrátilo k názvu Carevo.

PONUKA ZÁJAZDOV DO BULHARSA, STREDISKO CAREVO - 2019

Stredisko ponúka centrálnu pláž v tvare podkovy s jemným pieskom a priezračnou vodou, výber vodných športov alebo aj jazdectvo. K dispozícii sú reštaurácie, bary aj diskotéky a nočné kluby so živou hudbou. Carevo môže byť aj východiskom pre túry do pohoria Strandža.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY - LETO 2019


Carevo
ponúka teplé more, široké pláže s jemným pieskom, komfortné turistické zázemie a bohatý nočný život. Na svoje si tu prídu nielen milovníci vodných radovánok, turistiky a histórie, ale aj turist, ktorí hľadajú nerušený odpočinok s romantickými prechádzkami na pobrežných promenádach. Stojí zato spraviť si výlet do pohoria Strandža, ktoré bolo v roku 1995 vyhlásené národným parkom. Je jednou z najmenej objavených oblastí Bulharska s početnými druhmi divokých zvierat ako napr. rys, kojot, vlk, orol, jastrab a korytnačka.

 Booking.com