Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Černomorec – pobyty, zájazdy, dovolenka – Bulharsko

Bulharsko_Chernomorets_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Malé prímorské mestečko Černomorec (ČiernomorecChernomorets) leží 25 kilometrov južne od Burgasu a 8 kilometrov od Sozopolu. Letovisko sa rozprestiera na polostrove. Černomorec ponúka peknú prírodu, vlastnú piesočnatú pláž a pokojnú atmosféru. Nájdete tu aj množstvo kaviarní, reštaurácií a diskoték. Je tu trh s ovocím, zeleninou a darmi mora, poliklinika a rybársky prístav. Sú tu tiež výborné podmienky na vodné športy, kurzy potápania, jazdectvo a ďalšie služby.

Počasie (Černomorec) a teplota mora (Sozopol, cca 9 km od mestečka Černomorec)

Sea water temperature

 

Necelých 10 kilometrov od Sozopolu a asi 25 kilometrov od Burgasu sa nachádza pokojné prímorské letovisko Černomorec. Síce v mestečku nie sú žiadne historické pamiatky (okrem pravoslávneho kostola, zasväteného patrónovi mesta Svätému Mikulášovi, v Černomorci nie sú k videniu iné pamiatky), ale nájdete tu peknú, nepreľudnenú mestskú pláž a romantické skalnaté pobrežie.

Ďalšia kamenisto-piesočnatá pláž s pekným výhľadom na Sozopol leží pod kempom východne od autobusovej stanice. Síce tu vyberajú aj vstupné, ale len za predpokladu, že idete na pláž hlavným vchodom.

Južne od letoviska Černomorec sa nachádza kemp Gradina, na severozápade je blízko kemp Kraimorie. Ďalej na juh sa nachádza kemp Zlatna Ribka.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Bulharsko 2019

 

Černomorec nežije len rybárstvom a cestovným ruchom, ale tiež poľnohospodárstvom, takže tu môžete ešte stretnúť konské alebo volské poťahy, pasúce sa oslíky a podobne.

Krajina okolo letoviska Černomorec už je mierne zvlnená, ale ešte to nie je pohorie Strandža. Do lesnatých kopcov sa dá dôjsť priamou trasou po moste cez hlavnú cestu. Miestne kopce a lesy sú pre stredoeurópana celkom zaujímavé. Asi 5 kilometrov východne od mesta leží najväčší bulharský ostrov Svätý Ivan.Booking.com