Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Chalkidiki, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Chalkidiki-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Na severovýchode Grécka vybiehajú ako tri prsty do Egejského mora poloostrovné výbežky Kassandra, Sithonia a Athos, ktoré sú súčasťou polostrova Chalkidiki a vytvárajú jeho nezameniteľný tvar. Polostrov ponúka krásnu krajinu, pobrežie plné nekonečných pláží, všadeprítomnú zeleň, archeologické skvosty a bájne mytologické príbehy.

A to bol len malý zoznam toho, čo čaká na návštevníkov Chalkidiki. Nie je sa tak čomu diviť, že sa stalo jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Grécku a každoročne ho navštívi státisíce turistov z najrôznejších kútov Európy. Polostrov pre svoj tvar býva často nazývaný „Poseidonov trojzubec“. Podľa starých gréckych bájok ho Poseidon hodil po obroch nazývaných Titani, ktorí v týchto miestach žili, a tak vznikol polostrov Chalkidiki.

Počasie a teplota mora – Chalkidiki (Sarti)

Sea water temperature

 

Chalkidiki, ako rekreačnú oblasť, si obľúbili nielen zahraniční turisti, ale aj samotní Gréci. Oproti gréckym ostrovom je totiž dobre dostupný a ponúka všetko, čo môžete očakávať od dovolenky pri mori, teda priezračné more, krásne a ľahko dostupné pláže, možnosti zábavy, športu i výletov za historickými pamiatkami.

Každého turistu na Chalkidiki iste potešia úradné opatrenia, podľa ktorých more a všetky pláže patria všetkým. Tu sa vám nestane, že by ste narazili na nejakú súkromnú pláž. Všetky ubytovacie ako aj iné zariadenia musia ležať najmenej 30 metrov od brehu, aby bolo pobrežie prístupné verejnosti.

Pláže sú na Chalkidiki prevažne piesočné, ale stretnúť sa môžete aj s kamienkovými. Všetky bez výnimky majú pozvoľný vstup do mora, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi a nie príliš zdatní plavci. Okrem dlhých pláží, tu môžete objaviť aj rôzne zákutia s malými plážičkami, ktoré vám poskytnú dostatok súkromia. Mnoho pláží sa môže pýšiť ocenením "Modrej vlajky" Európskej únie, ktorá je dôkazom čistoty vody.

Pobrežné vody sú ideálne pre prevádzkovanie všetkých možných vodných športov, nadšení budú hlavne vyznávači surfingu, kitingu, jachtingu a parasailingu. Obľúbené sú jazdy na vodných lyžiach, nafukovacích banánoch, skútroch ako aj šnorchlovanie.

Ponuka pobytov – Grécko, Chalkidiki

 


Všetok turistický ruch je sústredený do dvoch "prstov", ktoré sa nazývajú Kassandra a Sithonia. Tretí prstík zvaný Athos je posvätný a obývajú ho mnísi, ktorí povoľujú vstup na svoje územie len mužom; deťom a ženám je vstup zakázaný. Ak majú aj ženy záujem vidieť niektoré z kláštorov, ktoré boli na polostrove postavené, môžu ich obdivovať počas plavby loďou pozdĺž západného pobrežia.

Na samotnom juhu leží Kassandra, ktorej pobrežie je lemované množstvom živých letovísk, v ktorých sa nachádzajú taverny, reštaurácie, bary a zábavné strediská. Pláže počas hlavnej sezóny bývajú dosť zaplnené a večer sa ulice zaplnia ľuďmi túžiacimi po bujarej zábave. Prichádzajú sem prevažne mladí ľudia, aby si užili prázdniny plné slnka a párty.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Prostredný polostrovček, Sithonia, je o poznanie pokojnejší a namiesto rušných stredísk ponúka skôr prírodné poklady. Tými sú napríklad odľahlé pláže, ktoré síce neponúkajú taký komfort, ako je tomu na protiľahlej Kassandre, ale zato si na nich môžete vychutnať oveľa viac pokoja a súkromia.

Ak túžite spoznať grécke tradície, vydajte sa do vnútrozemia, kde v malých dedinkách žijú ľudia svojim zabehnutým pokojným tempom a dodržiavajú staré zvyky. Najznámejšie a najnavštevovanejšie turistické strediská na ChalkidikiFourka, Nea Vrasna, Pefkochori, Polichrono, Sarti, Stavros, Metamorfossi, Paralia Dionisios a ďalšie.Booking.com