Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa Blanca (Alicante), Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-Blanca-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Costa Blanca (Alicante) – táto obľúbená turistická oblasť sa nachádza na juhovýchode Španielska v provincii Alicante. Costa Blanca znamená v preklade biele či belostné pobrežie – pri pohľade na miestne pláže je každému hneď jasné, ako tento názov vznikol. Tunajšie nádherné nekonečné pláže sú obmývané priezračnými vodami Stredozemného mora. Costa Blanca ponúka celkom viac ako 200 km prevažne piesočných pláží, ale objaviť sa môžu aj pláže kamienkové.

Pláže na Costa Blanca majú väčšinou pozvoľné zvažovanie do mora. Vlny lákajú ako na kúpanie, tak aj k mnohým vodným športom, ako je windsurfing, kiting a jachting. Koho by omrzeli pláže, môže sa vydať na prieskum prírody. Krajina pobrežia Costa Blanca je charakteristická krásnymi prírodnými scenériami, k videniu sú tu strmé útesy, početné zátoky, divoké hory, kvapľové jaskyne, husté borovicové lesy a rozľahlé sady mandlí, olivovníkov a pomarančovníkov. Costa Blanca zahŕňa aj jedinečné prírodné parky Lagunas de la Mata v Torrevieja, alebo Hondo v Elche.

Počasie a teplota mora – Costa Blanca (Alicante)

Sea water temperature

 

Na pobreží Costa Blanca nechýbajú veľké živé letoviská, ktoré v letných mesiacoch pod náporom turistov praskajú vo švíkoch, zapadnuté rybárske dedinky, malebné mestečká ukrývajúce ruiny arabských hradov alebo dedinky schované na kopcoch. Medzi turisticky atraktívne ciele patria mestá Alicante, Elche, Benidorm, Torrevieja či Murcie. Obľúbeným cieľom zahraničných návštevníkov je aj Altea a Jávea, kde je možné prežiť skvelú rodinnú dovolenku. Na svoje si tu prídu aj golfisti, tenisti, cyklisti a milovníci jazdy na koni.

Za akýsi symbol oblasti Costa Blanca je považované mestečko Calpe s dominantnou vápencovou skalou Peñón de Ifach, ktorá dosahuje výšku 332 metrov nad morom. V roku 1987 bola táto skala vyhlásená za prírodnú rezerváciu a so svojimi 4 a pol kilometrami štvorcovými sa tak stala najmenšou chránenou krajinnou oblasťou v celej Európe. Za rezerváciu bola vyhlásená preto, že sa na nej vyskytuje nad 300 druhov rastlín a stala sa domovom tiež mnohých živočíchov. V skalných dutinách hniezdia morské čajky a sokoly. Z vrcholu Penon de Ifach sa naskytá nádherný výhľad do krajiny. Skala je obľúbená aj medzi horolezcami, ktorí sa jej pokúšajú zdolávať najrozličnejšími cestami.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa Blanca (Alicante)

 


Ak máte deti, nevynechajte návštevu vodného parku Aqualandia, ktorý patrí k najväčším v celom Španielsku. Ponúka neuveriteľné množstvo šmýkačiek, toboganov, bazénov a ďalších vodných atrakcií. A to nie je jediný vodný park na Costa Blanca. V tom druhom s názvom Mundomar vystupujú delfíny a mrože. Okrem nich je tu k videniu ešte rada ďalších cvičených exotických zvierat.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Turisti túto oblasť radi navštevujú predovšetkým pre skvelé možnosti rekreácie, oddychu a zábavy. Uvoľnenú stredomorskú atmosféru dotvára príjemná klíma a až 300 slnečných dní v roku. Môžete si tak užívať kúpanie v Stredozemnom mori od apríla až do októbra. Tunajšia klíma sa radí k najteplejším z celého Španielska.Booking.com