Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa Brava, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-Brava-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Za jednu z najkrajších oblastí Španielska je považované pobrežie s názvom Costa Brava, kde je možné si po väčšinu roka užívať hrejivého slnka a nádherných piesočných pláží. Ide o najsevernejšiu časť španielskeho stredomorského pobrežia, ktorá sa tiahne v dĺžke cca 220 km od francúzskych hraníc až takmer k Barcelone.

Costa Brava alebo Divoké pobrežie je súčasťou Katalánska – jednej z celkom 17 autonómnych španielskych oblastí. Charakteristickými znakmi tejto oblasti sú strmé skalné útesy spadajúce do vôd Stredozemného mora.

Počasie a teplota mora – Costa Brava (Lloret de Mar)

Sea water temperature

 

Pobrežie je veľmi členité, na niektorých miestach sa nachádzajú takmer nekonečné rovné piesočnaté pláže, inde sa do pevniny zahryzávajú malebné zátoky s menšími romantickými plážičkami. Všetko je doplnené sviežozelenými píniovými lesíkmi. Práve členité zátoky sú veľkým lákadlom pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Nielen pre tieto, ale aj na mnohé ďalšie športy sú tu úplne ideálne podmienky.

Costa Brava je jednou z turisticky najnavštevovanejších oblastí Španielska, pretože ponúka tak úžasné možnosti na rekreáciu, ako aj kvalitné služby a rôznorodé okolie. O zábavu sa starajú aj početné akvaparky s tobogánmi, šmykľavkami a ďalšími atrakciami. Ich návšteva poteší nielen deti, ale aj ich rodičov.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa Brava

 


Najznámejšie letoviská na pobreží Costa BravaLloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Santa Susanna, Empuriabrava, L'Estartit, Platja d'Aro a veľa ďalších. Medzi týmito prímorskými centrami neustále plávajú vyhliadkové lode ponúkajúce poznávacie plavby. Návštevníci tak majú možnosť spoznať aj iné časti pobrežia.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Costa Brava
je teda posiata prevažne rušnými a veľmi živými turistickými strediskami, kde sa dá ochutnať nočný život plný španielskeho temperamentu. Nájdete tu však aj malé rybárske dedinky a vo vnútrozemí ukryté obce, v ktorých sa žije rovnako, ako pred desiatkami rokov.

Z hľadiska histórie a pamiatok sú zaujímavé dva mestečká. Prvé je Tarragona, kde je k videniu románsko-gotický cisterciánsky kláštor Santes Creus a krásna katedrála. Celé mesto je obklopené hradbami z predrímskeho obdobia. Na Costa Brava by ste nemali vynechať ani mestečko Montserrat, kde bol v nadmorskej výške 1236 metrov postavený v 17. storočí kláštor.Booking.com