Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa de Almeria, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-de-Almeria-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Pôvabné rybárske dedinky, pokojné letoviská, dlhé biele pláže a plážičky ukryté medzi skalami, priezračná voda, pobrežné hory, polopúštna krajina. Takto je možné niekoľkými slovami charakterizovať pobrežie Costa de Almería, neznámu východnú časť známeho juhošpanielskeho regiónu Andalúzia. Samotnému hlavnému mestu Almería dominuje pevnosť Alcazaba, z ktorej sa vám dostane pohľad na chudobnú arabskú štvrť.

Andalúzska provincia Almería sa nachádza na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Hlavné mesto tejto provincie je známe predovšetkým ako „ciudad del moro„, teda maurské mesto. A správne. Pri prechádzke mestom máte skôr dojem, že ste sa ocitli v nejakej arabskej krajine, pretože koncentrácia arabského obyvateľstva je tu veľmi vysoká. Do miestneho prístavu pravidelne priplávajú lode z afrického Maroka a späť, takže sa nie je čomu diviť.

Počasie a teplota mora – Costa de Almeria (Almería)

Sea water temperature

 

Costa de Almeria je pomenovanie tak celého pobrežia, ako aj malebnej dedinky. Je tu niekoľko krásnych čistých pláží ako Mojácar, Almería alebo Roquetas de Mar. Nachádza sa v najvýchodnejšej časti autonómnej oblasti Andalúzia, v provincii Almería, ktorá je najpustejšou časťou celého Španielska s rozľahlou skalnatou polopúšťou. Vzdialená a po dlhú dobu chudobná Costa de Almería začala v posledných desaťročiach využívať svoj hlavný zdroj - slnko a vracia sa na vyššiu úroveň pomocou turistického ruchu.

Jedna asi z posledných, ľudskou rukou nedotknutá prírodná pamiatka v Andalúzii je prírodná krajina Cabo de Gata. Národným parkom bolo miesto vyhlásené v roku 1987. Oplatí sa prejsť celý prírodný park Cabo de Gata: kľukatá cestička občas vedie pozdĺž pobrežia, občas sa stáča do vnútrozemia. Všade však narazíte na čarovné dedinky, ako napr. El Pozo de los Frailes, Los Escullos, La Islet del Moro, Rodalquiar, Las Negras, Agua Amarga alebo Carboneras, kde prírodný park končí.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa de Almeria

 


V Andalúzii asi 40 km severne od Almeríe, hlavného mesta rovnomennej provincie, sa medzi pohoriami Sierra de Filabres a Alhamilla rozprestiera púšť Tabernas. Táto mesačná krajina s rozlohou 11 625 ha, s kopcami, ktoré dosahujú výšky od 260 do 1000 m, s priemernými ročnými zrážkami okolo 250 mm a teplotami, ktoré v letnom období často prevyšujú 43 °C, bola v roku 1989 vyhlásená prírodnou rezerváciou.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Typ na výlet: Mini Hollywood

Najznámejšie z troch westernových mestečiek, ktoré vyrástlo pre potreby filmárov uprostred púštnej krajiny Tabernas. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch tu boli natočené mnoho westernov (okrem iného aj scény pre Sedem statočných), v ktorých miestni ľudia hrali indiánov, vyhnancov a kavaleristov, a Clint Eastwood, Rachel Welch, Charles Bronson a ďalšie hviezdy hlavnú rolu. Mini Hollywood dnes slúži ako turistická atrakcia, kde je možné zažiť napr. prepadnutie banky, najrôznejšie prestrelky a ďalšie kašírované predstavenia.Booking.com