Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa del Azahar, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-del-Azahar-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Costa del Azahar, alebo pobrežie pomarančovníkového kvetu, sa rozprestiera na území provincií Castellón a Valencia. Nájdeme tu veľké množstvo letovísk, ktoré na seba navzájom nadväzujú alebo sú prepojené vlakom. Trať vedie priamo po pobreží a väčšinou oddeľuje hotely od pláže.

Za svoj názov vďačí veľkému množstvu pomarančovníkov, ktoré sa v tejto oblasti pestujú. Tunajšia oblasť ponúka návštevníkom nielen vynikajúce podnebie, ktoré je vhodné pre pobyt v ktoromkoľvek ročnom období, ale predovšetkým pláže s jemným pieskom.

Počasie a teplota mora – Costa del Azahar (Peniscola)

Sea water temperature

 

Najznámejším letoviskom na Costa del Azahar je Peniscola. Peniscola sa nachádza asi 200 km pod Barcelonou a patrí medzi najobľúbenejšie španielske letoviská nielen na pobreží Costa del Azahar. Historickým centrom je starobylé mesto na skalnatom kopci obohnanom hradbami, ktorému dominuje stredoveký hrad.

Pri prechádzke úzkymi kľukatými uličkami, malebnými námestiami a skrytými zákutiami, sa neubránite pocitu, že ste sa ocitli v stredoveku. Rybársky prístav pod starým mestom s jeho nevšednou atmosférou vás iste tiež zaujme. Rovnako aj nová časť mesta s modernými hotelmi a apartmánmi, reštauráciami aj diskotékami, ktoré lemujú pobrežnú palmovú promenádu.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa del Azahar

 


Costa del Azahar
, čo v slovenčine znamená morské pobrežie, je pokračovanie pobrežia Costa Brava. Môže sa chváliť dlhými a širokými piesočnatými plážami, krásnym a čistým morom, priateľským prostredím a príjemnými cenovými reláciami. Nájdeme tu množstvo kultúrnych a zábavných podnikov, športových centier a aquaparkov. Na svoje si tu prídu nielen milovníci dlhého príjemného ničnerobenia, ale aj milovníci vodných športov alebo obdivovatelia historických pamiatok.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Administratívnym centrom Costa del Azahar je mesto Valencia, ležiace pri pobreží Stredozemného mora. Je obklopené známou krajinou, ktorá nesie názov Huerta. Dominantou mesta je 60 metrov vysoká veža Miguelete patriaci ku katedrále a kaplnke sv. Kalicha, ktoré boli vyhlásené za národné umelecké pamiatky. Jedinou arabskou pamiatkou mesta sú Admirálove kúpele z 11 - 13. storočia.Booking.com