Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa del Sol, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-del-Sol-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Costa del Sol alebo Pobrežie slnka je ten správny názov pre túto časť Španielska. Hovorí sa, že tu slnko svieti až 300 dní v roku a ďalších 65 dní je tiež veľmi príjemných. Slnečné pobrežie Costa Del Sol zaberá asi 300 km na juhu Španielska a je zo severu chránené pohorím, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a dažďa.

Počasie a teplota mora – Costa del Sol (Marbella)

Sea water temperature

 

Málo zrážok, neustály vánok a príjemné teploty po celý rok urobili z Costa del Sol najnavštevovanejšie miesto Andalúzie. Toto letovisko sa pýši širokou paletou kvalitných hotelov, ale hlavne dlhými krásnymi plážami, čistou vodou, širokou ponukou zábavy, nákupov, športu, preslávenou španielskou kuchyňou a priateľskými miestnymi obyvateľmi, ktorí si turistov cenia.

Pobrežie Stredozemného mora, Costa del Sol je dominantou andalúzskej provincie Málaga a je jednou z turisticky najnavštevovanejších oblastí Andalúzie. Milovníci prírody a histórie ocenia okolitú nádhernú krajinu, hory vypínajúce sa nad pobrežím, biele andalúzske dedinky a blízkosť historicky zaujímavých miest ako Malaga, Sevilla, Granada, palác Alhambra, Cordoba a v neposlednom rade Gibraltár.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa del Sol

 


Vyznávačov športu, predovšetkým golfu, plne uspokojí veľké množstvo kvalitných golfových ihrísk. Najviac ihrísk leží v oblasti letovísk Marbella a Estepona.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Costa del Sol
je jediné miesto v celom Španielsku, kde sú najvýznamnejšie pamiatky Španielska v dosahu dvoch hodín, africký kontinent do troch hodín a zároveň poskytuje všetko potrebné na prežitie "plážovej dovolenky". Z Costa del Sol nie je problém vyraziť na výlet do Gibraltáru, do Maroka či Granady.Booking.com