Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Costa Dorada, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Costa-Dorada-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Costa Dorada alebo Zlaté pobrežie je oblasť Katalánska južne od Barcelony. Je vyhľadávaným miestom oddychu najmä pre jeho široké piesočné pláže a príjemné počasie. Administratívnym centrom oblasti je historická Tarragona s radom antických a stredovekých pamiatok ako aj populárnymi býčími zápasmi. Za návštevu stojí tiež malé romantické mestečko Sitges.

Costa Dorada je nádherná destinácia, ktorá neponúka len úžasné pobrežie, ale turisti sa tu môžu venovať aj rôznym športovým či kultúrnym aktivitám. Pobrežie Costa Dorada je situované v južnom Katalánsku asi 110 km od Barcelony, so svojimi rozsiahlymi piesočnatými plážami patrí k veľmi obľúbeným miestam v Španielsku. Južné Katalánsko je zo všetkých jej častí najdivokejšie.

Počasie a teplota mora – Costa Dorada (Tarragona)

Sea water temperature

 

Katalánska kuchyňa všeobecne je plná všetkých možných druhov mäsa, ovocia a patria k nej samozrejme aj olivy. Ochutnať môžete Alioli - krém z cesnaku a olív. Aj v Katalánsku, teda aj na pobreží Costa Dorada sa dodržiava siesta. Obeduje sa tu medzi 14 a 15 h. a po obede nasleduje obdobie odpočinku, kedy sú zatvorené aj obchody.

K najzaujímavejším turistickým atrakciám na Costa Dorada patrí svetelná fontána v Salou, starý rybársky prístav v Cambrils a obrovský aquapark v La Pinede. Aquapark La Pineda ponúka nespočetné množstvo šmýkačiek, toboganov, vírivých prúdov a mnohých ďalších vodných atrakcií.

Ponuka pobytov – Španielsko, Costa Dorada

 


Zaujímavosti a pamiatky v okolí pobrežia Costa Dorada

Tarragona - leží asi 5 až 10 km severne od letovísk Salou a La Pineda. Z oboch letovísk je možné dôjsť do Tarragony mestskou dopravou. Za hlavné mesto si ho zvolili už Rímania, ktorí tu zanechali veľa pamiatok - napríklad krásny amfiteáter alebo zvyšky pôvodného mestského opevnenia. Veľa nálezov z rímskeho obdobia sa nachádza aj v miestnom Národnom archeologickom múzeu.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Navštívte aj najväčší európsky zábavný park Port Aventura, ktorý sa nachádza priamo na okraji Salou. Za bránami Port Aventura vás čakajú exotické krajiny a zaujímavé atrakcie. V rade vystúpení a vodných atrakcií vás čaká zmes farieb a foriem, krajín a ľudí, histórie a poézie. Zanechá vo vás určite veľa krásnych spomienok. V areáli sú k videniu expozície Mexika, Číny, Polynézie Katalánska a Divokého západu.Booking.com