Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Crikvenica, Kvarner, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Crikvenica-Chorvatsko-Kvarner_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Vo východnej časti Kvarnerského zálivu sa na brehu Vinodolského prielivu rozprestiera mestečko Crikvenica, ktoré očarí zaujímavou históriou. Pôvodne v týchto miestach stalo rímske mesto Ad Turres s prístavom, kde sa obchodovalo s drevom. V 15. storočí tu Frankopanovci založili kláštor, ktorý bol neskôr využívaný rádom pavlínov.

Práve podľa kláštorného kostola (chorvátsky „cirkva“) nakoniec dostala Crikvenica svoje meno. V 16. storočí vznikli hradby a pristavená bola tiež valcová veža. V roku 1659 bol nakoniec kostol rozšírený o loď. V 18. storočí cisár Jozef II. kláštor zrušil a v 19. storočí sa budova premenila v sanatórium pre chorých dôstojníkov. Od roku 1893 až do súčasnosti sú priestory kláštora využívané hotelom Kastel.

Počasie a teplota mora – Crikvenica

Sea water temperature

 

Crikvenica je v súčasnosti turisticky príťažlivou destináciou a to nielen z hľadiska historického, ale aj pre svoje cenné prírodné bohatstvo. Turistom poskytuje niekoľko okruhliakových aj piesočnatých pláží, platených a aj s voľným vstupom. Hlavnou mestskou plážou je dlhá piesočnato-kamienková pláž Gradska plaža, vďaka ktorej sa Crikvenica stala jedným z najpopulárnejších letovísk v tejto oblasti. Pláž má pozvoľný vstup do plytkého mora, preto je ideálna pre rodiny s deťmi a na svoje si tu prídu aj nie príliš zdatní plavci. Navyše má aj upravený vstup do vody pre telesne postihnuté osoby. V jej okolí nájdete terasy s kaviarňami, reštaurácie i preliezačky pre deti.

Crikvenica iste poteší nielen milovníkov relaxácie na pláži, ale aj vyznávačov aktívnej dovolenky. Ponúka množstvo spoločenských, kultúrnych i športových programov. Venovať sa tu môžete vodným športom, na súši potom loptovým športom. Letovisko láka tiež poľovníkov, vďaka množstva lesov v okolí, v ktorých žije veľa druhov divej zveri, sa tu rozvinula aj poľovnícka turistika. Veľkou atrakciou je Akvárium situované v centre mestečka, v ktorom si môžete prezrieť viac ako 150 druhov morských živočíchov nielen z Jadranského mora, ale aj z rôznych tropických morí.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Crikvenica

 


Ubytovanie v Crikvenici je možné ako v hoteloch, tak aj v apartmánoch alebo v súkromí u miestnych obyvateľov, ktorí každého cudzinca privítajú s otvorenou náručou. V centre letoviska narazíte na veľa obchodov a stánkov s najrôznejším tovarom, ako s potravinami, tak aj s darčekmi a suvenírmi. Čerstvé pokrmy z rýb a ďalších morských tvorov môžete ochutnať v niektorej z miestnych reštaurácií. Otvorená tu bola tiež špeciálna reštaurácia zameraná na zdravú výživu, čo je na Jadranskom pobreží pomerne neobvyklé.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Toto sedemtisícové mestečko sa môže pochváliť aj bohatou kúpeľnou tradíciou, nachádza sa tu množstvo sanatórií a kúpeľných pavilónov. V roku 1954 bola v Crikvenici otvorená nemocnica, v ktorej sa dnes nachádza centrum pre liečbu dýchacích orgánov a reumatizmu. Tunajšie mierne podnebie so suchými letami a miernymi zimami blahodarne pôsobí na ľudský organizmus.

Crikvenica je navyše pohorím Velebit chránená pred prudkým vetrom bóra. Počas roka sa v mestečku konajú najrôznejšie oslavy a kultúrne udalosti, z ktorých najzaujímavejšie sú augustové Crikvenické dni a septembrový Rybársky týždeň.Booking.com