Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Dahab, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Dahab-Egypt--dovolenka-ubytovanie

Na juhovýchodnom pobreží Sinajského polostrova sa rozkladá príjemné menšie letovisko Dahab, čo v preklade z arabčiny znamená „zlato“. Podľa niektorých zdrojov v okolitých horách tento drahý kov skutočne ťažili. Iné zdroje zase uvádzajú, že pomenovanie Dahab vychvaľuje farbu miestnych pláží.

Skôr než sa začalo s výstavbou hotelových komplexov, bol Dahab beduínskou dedinkou s hlinenými domami, medzi ktorými sa prechádzali stáda kôz a tiav. V súčasnosti je Dahab destináciou, ktorá sa teší veľkej obľube tak domácich, ako aj zahraničných turistov. Napriek tomu sa Dahabu darí uchovávať svoju exotickú tvár a nájdete tu typické rysy beduínskeho života.

Počasie a teplota mora – Dahab

Sea water temperature

 

Letovisko Dahab sa delí na dve hlavné časti - nová časť Dahab City plná najluxusnejších hotelov, ktoré splnia očakávania náročnejších turistov a na pobrežnú časť Asála, ktorá vyrástla z pôvodnej beduínskej dediny. Asála sa ďalej delí na severný Masbat s kempmi, hotelíkmi a reštauráciami a Mashraba plnú moderných hotelových komplexov. S ubytovaním tak v Dahabe nebýva problém.

Nájdete tu všetky cenové kategórie, od luxusných hotelov až po mládežnícke ubytovne. Všeobecne možno povedať, že ubytovanie v tomto letovisku je cenovo veľmi prijateľné. V Dahab City nájdete všetky potrebné inštitúcie, ako je banka, zmenárne, pošta a všelijaké úrady. Pokiaľ holdujete nočnému životu, v tejto štvrti iste si prídete na svoje.

Ponuka pobytov – Egypt

 


Dahab
je veľmi obľúbený predovšetkým u mladej klientely, pretože sa môže pochváliť širokou ponukou športových aktivít, ako je napríklad potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, paragliding a ďalšie. Milovníci šnorchlovania a potápania tu budú určite nadšení, Dahab je totiž jednou z najobľúbenejších potápačských lokalít na pobreží Červeného mora.

Pobrežie Akabského zálivu poskytuje výborné podmienky na potápanie, v okolí letoviska sa nachádzajú známe miesta ako Canyon, Blue Hole či Islands. Vydať sa môžete aj na neopísateľne krásne útesy Ras Abu Gallum či Gabr el Bint, čo pre vás bude určite nezabudnuteľný zážitok.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


Ak ste sa ešte nikdy nepotápali, ale láka vás to skúsiť, máte možnosť sa prihlásiť do kurzu niektorého z mnohých potápačských klubov. Ak chcete len šnorchlovať, ale nemáte na to výbavu, nie je nič jednoduchšie, ako si ju požičať. Požičovne takej výbavy sú v Dahabe doslova na každom rohu. Počítajte však s tým, že koraly v blízkosti pobrežia už tak zachovalé a pestré nie sú, vzhľadom k veľkému počtu návštevníkov. Medzi obľúbené miesta patrí chránený Majákový útes na severe Asály alebo Úhoria záhrada, kde žije kolónia úhorov.

Tunajší piesočnatý záliv je lemovaný množstvom sviežich ďatlových paliem. Nikde inde na pobreží Egypta nerastie prirodzene toľko paliem ako práve v letovisku Dahab. Peknú kulisu dodáva mestečku červenkasté pohorie v Sinajskom vnútrozemí, ku ktorému sa môžete vypraviť počas safari na ťavách. Asi dve hodiny jazdy od letoviska Dahab sa nachádza hora Sinaj a kláštor svätej Kataríny.Booking.com