Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Djuni, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Djuni_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Djuni (Djuni sa číta Djuny, názov je zrejme odvodený od piesočnatých dún. Niekedy sa to prepisuje ako Duni. Výslovnosť s hláskou „Ď“ je chybná. Cyrilikou sa píše Дюни) je najmodernejšie klubové hotelové letovisko v južnej časti Čiernomorského pobrežia. Nachádza sa 40 km južne od mesta Burgas a 6 km od historického mesta Sozopol.

Počasie a teplota mora – Djuni

Sea water temperature

 

Djuni je architektonicky veľmi originálny komplex, položený v borovicovom háji. Leží v blízkosti päťkilometrovej piesočnatej pláže, ktorá má pozvoľný vstup do mora a je vhodná pre rodiny s malými deťmi.

Stredisko Djuni má veľmi kľudný charakter a je unikátnym príkladom harmónie architektúry a komfortu. Letovisko Djuni sa delí na malý prístav a dve ubytovacie strediská vo svahoch. Hlavným lákadlom letoviska Djuni je piesočná pláž, ktorá sa tiahne 5 km na juh.

Nájdete tu čisté a bezpečné more, v Djuni je cez 250 slnečných dní v roku. Zlato piesočné pláže sú cez 5 km dlhé a priemerne 100 m široké, s veľkým počtom dún. V Djuni je tiež veľké množstvo reštaurácií, kaviarní, barov, tenisových kurtov, bazénov pre deti i dospelých.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

More je čisté, bezpečné a pokojné, čo robí z Djuni ideálne miesto pre rodiny s deťmi, umožňujúci dokonca aj malým deťom šantiť vo vode. Široký záliv je chránený proti severným vetrom, čo vytvára širokú škálu možností pre pestovanie rôznych vodných športov.

Južne od letoviska Djuni je more zvyčajne divoké a pláže prekrásne. Vnútrozemie je oddelené od mora piesočnými pruhmi širokými až 300 metrov.

 Booking.com