Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Elba, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Elba-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Elba – ostrov, ktorý preslávil Napoleon, patrí medzi krásne miesta v stredomorí, kde je možné prežiť peknú dovolenku. Vyznačuje sa stálym počasím (behom turistickej sezóny veľa neprší), čistým morom s mnohými plážami, kde je možné stráviť príjemnú rodinnú dovolenku. Pre tých, čo neradi ležia len na pláži, sú tu príležitosti aj pre pešiu turistiku (najvyššia hora má cez 1 000 m), ale najmä mnoho atraktívnych potápačských lokalít.

Ostrov Elba patrí k najväčším z toskánskych ostrovov, leží iba 6 km od prístavu Piombino, odkiaľ sa môžete dostať niekoľkokrát denne trajektom do hlavného prístavu Portoferraio. Ostrov zahalený do vône éterických olejov, obmývaný vlnami Ligúrskeho mora, raj pre geológov a milovníkov minerálov a polodrahokamov, neopísateľné porasty kaktusov aloe, oleandrov, figovníkov, eukalyptu a iného teplomilného rastlinstva, vlhké podnebie, malebné mestečká, výborné domáce vína, azúrové more – to všetko ponúka ostrov Elba.

Počasie a teplota mora – Elba

Sea water temperature

 

Na ostrove je sedem dedín a mestečiek: Campo dell'Elba, Porto Azzurro, Rio Marina, Marciana, Capoliveri, Marciana Marina a Rio nell'Elba. Kto z turistov má rád dobré jedlá, na svoje si príde v miestnych reštauráciách. Tunajšia kuchyňa vychádza predovšetkým z najrôznejších úprav rýb, a tak pokiaľ Elbu navštívite, nezabudnite ochutnať vynikajúce rybie polievky sburita, cacciucco a cibuľové gurguglione. Kedysi tieto boli jedlá chudobných, dnes kraľujú miestnu kuchyňu.

Nenechajte si ujsť výlet do múzea Villa dei Mulini na námestí Piazzala Napoleone. Nad majákom Forte Stella stojí pevnosť založená v roku 1548 a dostavaná za Napoleona. Medzi ďalšie zaujímavé miesta Elby patrí napr. akvárium v hoteli M2 v Marina di Campo, minerálny prameň La Piccola Miniera neďaleko prístavného mesta Porto Azzuro, lanovka na najvyšší vrch Elby Monte Capanne (1 019 m) a večerná prehliadka typického toskánskeho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami.

Ponuka pobytov – Taliansko, Elba

 


Miernym a stálym počasím a nádherne čistou vodou plnou života sa stala Elba vyhľadávanou aj medzi športovými potápačmi. Murény, chobotnice, množstvo všemožných rýb, ale aj ropušnice, úhora, hviezdice a sasanky je možné zahliadnuť takmer v ktoromkoľvek mieste. Raritou je potopený lodný vrak, ako aj malé lietadlo na morskom dne.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Potápačská sezóna na Elbe začína cez Veľkú noc a uzatvára sa koncom októbra. Na Elbe nie je potrebné žiadne povolenie na potápanie a malé člny nepodliehajú registrácii. Ak sa potrebujete vyznať v okolitých vodách Elby, v každom kníhkupectve či stánku v mestách je na predaj Sprievodca pre potápačov a popisy jednotlivých lokalít v dvoch rôznych vydaniach (jedno je po taliansky, druhé po taliansky, nemecky a anglicky).Booking.com