Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Elenite, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Elenite_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Moderné prímorské letovisko Elenite nachádza sa asi 50 kilometrov severne od Burgasu na najjužnejšom výbežku Balkánskeho prstenca. Leží neďaleko atraktívnych letovísk Slnečné Pobrežie a Sveti Vlas. Tento prázdninový komplex ponúka rad luxusných hotelov a bungalovov, ktoré sú z jednej strany obklopené horami a zo strany druhej morom.

Počasie a teplota mora – Elenite

Sea water temperature

 

Pôvodne bola oblasť dnešného Elenite neobývanou pustatinou, ale v 80. rokoch 20. storočia sa tu po výstavbe rovnomenného hotelu začal rozvíjať cestovný ruch. V súčasnosti je Elenite obľúbenou prázdninovou destináciou, kam si ľudia chodia užívať more, slniečka, krásnych pláží a luxus hotelových komplexov. Elenite sa nachádza v peknom zálive lemovanom 800 metrov dlhou piesočnatou plážou, na úpätí pohoria Stará planina.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - ELENITE, BULHARSKO, LETO 2019

 

Elenite je pomerne kľudné menšie letovisko, v ktorom okrem hotelov nájdete niekoľko vyhlásených reštaurácií, ktoré ponúkajú ako medzinárodné, tak aj regionálne špeciality, bary, diskotéku, športové zariadenia, ihriská, akvapark a minigolf. Elenite je lemované vlastnou súkromnou plážou, ktorá má pozvoľný vstup do mora, preto je ideálna pre malé deti i neplavcov. Môžete na nej využiť aj niektoré vodné atrakcie, alebo si v jednej z mnohých prevádzok vypožičať vybavenie na vodné športy. Mestečko obklopujú hory vytvárajúce nádhernú scenériu, ponúkajú sa tu ideálne podmienky pre strávenie nezabudnuteľnej relaxačnej dovolenky.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 

Z Elenite môžete podnikať veľa zaujímavých poznávacích výletov, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu asi 30 km vzdialeného starobylého mesta Nessebar (Nesebar). Toto mesto patrí k najkrajším miestam na Čiernomorskom pobreží. Za výlet stojí aj Slnečné Pobrežie (7 km) alebo Sveti Vlas (4 km), kam je možné z Elenite dôjsť aj pešo. Komu by sa nechcelo ísť pešo, môže využiť miestne autobusy, zavolať si taxík alebo prenajať auto. Na sever od Elenite sa nachádza výbežok Emine (Nos Emine, alebo Emona), ktorý je turistami tiež veľmi vyhľadávaný.Booking.com