Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Fethiye, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Fethiye-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Ťažko povedať, či je Fethye prvým tureckým letoviskom v Stredomorí alebo posledným v Egejskom mori. Leží trochu mimo rušných letovísk riviéry v pokojnej hornatej oblasti. Je to skôr menšie letovisko bokom hlavného turistického ruchu, neponúkajú ho totiž zďaleka všetky cestovné kancelárie.

Toto rozprávkové miesto nájdete na pomedzí Egejského a Stredozemného mora, západne od mesta Antalya. Je to pokojnejšie, šesťdesiattisícové mesto, s množstvom nedotknutej prírody, obklopené píniovými hájmi a vrcholkami pohoria Taurus. Je ideálnym miestom odpočinku pre milovníkov športu, vďaka príjemnému vánku nielen toho vodného, ale aj paraglidingu. Okolitá príroda ponúkne svoje zelené náručie a nesklame ani milovníkov turistiky.

Počasie a teplota mora – Fethiye

Sea water temperature

 

Fethiye je kúzelné mestečko s krásnym malebným prístavom, nachádzajúce sa na pobreží Egejského mora. Mesto sa delí na dve časti - Fethiye a Calis. V prvej časti Fethiye nájdete množstvo rôznych obchodov, prekrásny prístav a žijú tu prevažne miestni obyvatelia. Z prístavu vo Fethiyi denne vyplávajú výletné lode na okolité ostrovy. Fethiye je tiež ideálny východiskový bod pre rôzne výlety. Večer v jednej zo živých kaviarní a taverien v malebnom fethiyjském prístave, s pohárikom tunajšej raki, možno odporučiť ako príjemné zakončenie dňa.

Calis je skôr turistickou oblasťou, kde sa môžete bez problémov ubytovať vo všetkých možných hotelových kategóriách. Hlavná promenáda Calisu je centrom nočného života, zábavy a nákupov, verne ju po celej dĺžke kopíruje dlhá piesočnatá pláž.

Pôvodným názvom mesta je Telmessos. Kedysi to bolo rybárske mestečko, o čom svedčí aj prístav, ktorý dodnes dýcha atmosférou dávnych časov, kedy mesto obýval kmeň Lýkov a bolo jedným z najväčších miest vtedajšej civilizácie vôbec. Toto potvrdzujú tiež mnohé pamiatky, ktoré je možné vidieť všade okolo. Najúžasnejším dokladom dávnych dôb sú asi hrobky, z ktorých najstaršia pochádza z 5. stor. pred n.l., ktoré sú vytesané do skalnej steny nad mestom.

Ponuka pobytov – Turecko, Fethiye

 


Moderné centrum mesta Fethiye je postavené okolo krásneho jachtového prístavu. Ubytovacie kapacity, ktoré sa tu nachádzajú, sú obklopené píniovými lesmi, olivovníkmi, vavrínmi, myrtou, platanmi, topoľmi a akáciami. Dovolenka v tejto nádhernej prírode pri modrom mori pod pohorím Taurus bude určite neopakovateľným zážitkom.

Oblasť Fethiye je preslávená tiež neďalekou známou plážou Ölüdeniz (Mŕtve more), ktorá je vzdialená asi 16 km. Ak si budete chcieť ísť na túto preslávenú pláž, určite by ste ľutovali, ak by ste vyrazili bez fotoaparátu. Tak nádhernú akvamarínovo-modrú farbu mora totiž nikde na svete určite nenájdete.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


V zálive okolo Ölüdeniz bolo zakázané akékoľvek stavanie, takže tu zostala krásna neporušená príroda. Okrem Mŕtveho mora sú v okolí v skalách vytesané hroby, ktoré tvoria atypické pohrebisko.

Čo sa týka výletov do okolia, je na tom Fethiye o niečo horšie. Väčšina preslávených pamiatok sa nachádza pomerne ďaleko, celkom slušné spojenie je do Pamukkale alebo k Národnému parku Olimpos. Ale stále to nie je veľmi blízko, na pohodovú návštevu je potrebné rezervovať aj s cestou asi dva dni.Booking.com