Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Hurghada, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Hurghada-Egypt--dovolenka-ubytovanie

Hurghada je v súčasnej dobe jedným z najvýznamnejších egyptských letovísk na pobreží Červeného mora. Ponúka krásne piesočnaté pláže, krištáľovo čistú vodu s bohatým podmorským životom, celoročný slnečný svit a skvelé podmienky pre najrôznejšie vodné športy. Poskytuje nadštandardné služby a je pripravená vyhovieť potrebám aj tých najnáročnejších turistov.

Dejiny Hurghady nie sú staršie ako 35 rokov. V 80. rokoch 20. storočia sa na mieste pôvodnej rybárskej dedinky Al Ghardaqa začali stavať prvé hotely a tá sa začala premieňať v turistické centrum. V tomto období sa uskutočnili významné investičné operácie do rozvoja turistickej infraštruktúry. Investície pochádzali nielen z egyptskej štátnej pokladnice, ale aj zo zahraničia.

Počasie a teplota mora – Hurghada

Sea water temperature

 

Odvtedy sem cestujú davy turistov. Návštevníkov lákajú predovšetkým ideálne podmienky pre potápanie, priezračné more a atraktívna púštna krajina. Dnes už Hurghada ponúka všetko, čo je potrebné na strávenie príjemnej a ničím nerušenej dovolenky pri mori. Je nielen vyhláseným miestom pre letnú rekreáciu, ale aj najväčším mestom na pobreží Červeného mora. Rozprestiera sa pozdĺž pobrežia v dĺžke viac ako 15 km a neustále sa rozširuje.

Celkom sa tu nachádza cez sto hotelov a penziónov a ďalšie každým rokom pribúdajú. Je to vlastne súvislý pás hotelových komplexov tiahnuce sa smerom na juh od pôvodnej malej rybárskej osady. Z pôvodnej malej dedinky, ktorá dala letovisku meno, sa stal turistický trh s tradičnými ručnými výrobkami a typickými suvenírmi.

V centre starej Hurghady môžete nájsť koptský kostol, mešitu, nechýba ani typický bazár a manufaktúra na spracovanie rýb, arabské kaviarne i luxusné reštaurácie. Hurghada sa preslávila tiež bohatým nočným životom. Je tu nepreberné množstvo reštaurácií, barov, klubov a diskoték, ktoré ponúkajú zábavu až do ranných hodín. Aj keď je Egypt moslimskou krajinou, kde platí prohibícia alkoholu, v Hurghade ho bez problémov nájdete na nápojových lístkoch - všetko je prispôsobené zahraničným turistom, ktorých tu každý mesiac príde okolo 120 tisíc.

Ponuka pobytov – Egypt, Hurghada

 


Hurghada
leží na západnom pobreží Červeného mora, južne od Suezského prieplavu a tunajšie priaznivé klimatické podmienky umožňujú rekreáciu po celý rok. V letných mesiacoch teploty v letovisku málokedy klesnú pod 33 °C a teplota vody býva často vyššia ako 25 °C. Čakajú tu na vás prekrásne nekonečné pláže s jemným pieskom, luxusné hotely, reštaurácie, golfové ihriská, obchody, ale aj ďalšie služby, ktoré sú spojené s predstavou kvalitnej dovolenky.

Máte možnosť vyskúšať najrôznejšie vodné športy, ako je windsurfing, podmorské rybárčenie, plávanie a samozrejme šnorchlovanie a potápanie. Ak ste sa ešte nikdy nepotápali a máte chuť to vyskúšať, môžete si zakúpiť výukový program určený úplným začiatočníkom alebo potápačom bez licencie.

Tunajšie koralové útesy sú jedny z najkrajších na svete, teplá voda Červeného mora tvorí ideálne prostredie pre najrôznejšie druhy pestrofarebných rýb. Vzhľadom k vysokej koncentrácii turistov už ale bohužiaľ nie sú koralové útesy v blízkosti pláží toľko zachovalé. Navštíviť môžete tiež morské akvárium, predstavujúce celú flóru a faunu Červeného mora, prejsť sa na koni po pláži, vydať sa na výlet do púšte na ťavách, osloch alebo štvorkolkách.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


Dovolenku v Hurghade môžete okoreniť niektorým zo širokej ponuky výletov, ktoré organizujú miestne cestovné kancelárie. Letovisko je výborným východiskovým bodom pre uskutočnenie mnohých ciest za poznávaním egyptskej kultúry. Môžete sa vydať napríklad do Luxoru, do Údolia kráľov, za egyptskými pyramídami alebo na výlet loďou s preskleným dnom.

Okrem výletov za históriou ponúka Hurghada aj cesty na blízke ostrovčeky, z ktorých najznámejší je Giftun. Práve u neho nájdete nádherný svet koralových útesov. Kto má záujem, môže navštíviť lagúnu Saab al-Erg s útesom, kde je možné uvidieť aj delfíny. Veľkou prednosťou tohto letoviska je aj prítomnosť medzinárodného letiska.Booking.com