Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Ibiza, Španielsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Ibiza-Spanielsko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Španielsky biely ostrov lásky, ako je ostrov Ibiza niekedy nazývaný, nájdete na mape v západnej časti Stredozemného mora v súostroví označovanom spoločne Baleárske ostrovy, ktoré ležia necelých 100 km od pevninského pobrežia Španielska. Ostrov Ibiza ponúka panenskú prírodu a nádherné piesočnaté pláže, obklopené borovicovými a píniovými hájmi.

Pre svoju architektúru typických bielych prízemných stavieb a priateľskú atmosféru je nazývaný tiež ako „biely ostrov lásky“. Neopakovateľná je romantika úzkych krivoľakých uličiek historického starého mesta Eivissa – metropoly ostrova, kde na vás čaká celá rada barov a reštaurácií, originálnych kaviarní, galérií, butikov, elegantných obchodíkov s kúzlom miestnej originality a predovšetkým dominantná stredoveká pevnosť Dalt Villa.

Počasie a teplota mora – Ibiza

Sea water temperature

 

Pohostinnosť miestnych obyvateľov a veľké množstvo zábavy len dokresľujú atmosféru, ktorá pravidelne priťahuje umelcov z celého sveta. Milovníci prírody budú očarení palmami, opunciami, fikusmi, mandľovníkmi, figovníkmi ako aj olivovníkmi. Na Ibize nájdete nespočetné množstvo krásnych zákutí ako Cala Vadella, Cala Portinatx alebo Cala Karraca.

Aj milovníci nočného života si tu prídu na svoje. Život tu utichá až neskoro ráno. Hornaté vnútrozemie plné subtropickej zelene, strmé skaly zvažujúce sa do mora, rušné aj úplne pokojné letoviská, široké spektrum športov - to je Ibiza. Ostrov, ktorý pre svoju krásu vyhľadali v 60. rokoch "hippies", patrí dnes medzi najznámejšie prázdninové ciele.

Ponuka pobytov – Španielsko, Ibiza

 


Pre Ibizu sú typické pôvabné romantické piesočné zálivy (španielsky calas) s tyrkysovo modrým morom, čisté piesočnaté pláže ohraničené strmými skalami. Odporúčame využiť výhodné podmienky na prenájom auta, navštíviť vnútrozemie ako aj niektorú z prekrásnych calas, môžete obdivovať aj nádherný prírodný úkaz, kamenný ostrov Es Vedra, ktorý má vraj obrovskú magnetickú silu a je opradený mnohými bájami.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Španielsko 2019

 


Na Ibize si prídu na svoje aj milovníci nočného života a zábavy, nielen vo väčších letoviskách, ale aj v hlavnom meste Eivissa. Nachádzajú sa tu svetoznáme diskotéky ako Pacha alebo Space. Ostrov samotný však ponúka oveľa viac než len hudbu z reproduktorov slávnych diskoték.

Natrafíte tu na mnoho nádherných romantických zálivov s malinkatými plážami, kde vás nebude nikto po celý deň rušiť. To môže vyhovovať najmä hanblivým nudistom, ktorí majú radi svoje súkromie. Pre objavenie týchto nádherných zátok je však nutné si zapožičať auto, alebo iný dopravný prostriedok. Ak pri návšteve ostrova Ibiza objavíte tú svoju vysnívanú plážičky, k tomu si urobíte pár výletov do rôznych letovísk za nočnú zábavu, či na ostrov Formentera, potom vás musí tento ostrov naozaj očariť.Booking.com