Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Ischia, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Ischia-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Ischia je ôsmym najväčším ostrovom Talianska a zároveň najväčším ostrovom Neapolského zálivu. Leží v oblasti provincie Kampánia v Tyrhénskom mori. Tento ostrov je vulkanického pôvodu. Po celom ostrove vyviera viac než stovka liečivých termálnych a minerálnych prameňov.

Ischia je pre svoju prekrásnu vegetáciu nazývaná aj „zeleným ostrovom“. Najvyšší vrchol tvorí Epomeo – niekoľko desaťročí nečinná sopka, avšak s pozostatkami termálnej aktivity. Okrem pobytu pri mori môžete využívať aj rôzne termálne bazény s prírodnou teplou minerálnou vodou alebo si objednať celú radu liečebných procedúr.

Počasie a teplota mora – Ischia

Sea water temperature

 

Ostrov Ischia sa pýši najväčšou koncentráciou termálnych vodných prameňov v Európe - viac ako 100 horúcich a studených liečivých prameňov. Tento ostrov je veľmi vyhľadávaný turistami pre svoju krásu a pohodu. Vyhľadávajú ho tiež turisti, ktorí si sem chodia liečiť bolesti chrbtice, lupienku, reumatické a astmatické ťažkosti a gynekologické ochorenia. Snáď každý hotel sa môže pochváliť aspoň jedným termálnym bazénom. Na tomto ostrove takmer kruhového tvaru nepoznajú zimu, je to ostrov slnka, pláží a prekrásnej prírody.

História Ischie začína s gréckou kolonizáciou v r. 770 pr. n. l. Grécka kolónia Pithecussai sa rozkladala na predhorí Monte Vico a bola navštevovaná Féničanmi, Etruskami a ďalšími, ktorí chceli predať či kúpiť kovové predmety alebo vázy. Rímania ju nazvali Enaria, jej názov Ischia (z latinského insula) sa prvýkrát objavil v liste Leona III. pre Carla Magna v r. 813. Rímania objavili výnimočné vlastnosti, ktorými ostrov oplýva - horúce termálne pramene. V podzemnej vrstve Ischie sa skrýva najväčšia koncentrácia termálnych vodných prameňov v Európe.

Ponuka pobytov – Taliansko, Ischia

 


Bohatstvo termálnych prírodných vôd bolo prvýkrát využité na terapeutické účely v 16. storočí. Kúpeľné zariadenia a parky predstavujú polovicu turistických služieb ostrova. Urobili z Ischie svetoznámy ostrov, preslávený kultúrou, zábavou a umením. Ak navštívite tento malebný ostrov, pochopíte, prečo sa stal pre toľko básnikov, umelcov a moreplavcov ich domovom.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Ostrov je rozdelený na šesť správnych celkov - Ischia Porto a Ponte, Casamicciola Terme, Lecco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano. Na Ischiu je dobré spojenie trajektom z Neapola alebo z Pozzuoli a taktiež z okolitých ostrovov Procida a Capri. Pri svojom pobyte na ostrove môžete navštíviť pobrežie Amalfi, Sorrento, Positano alebo Neapol.Booking.com