Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kalábria, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Kalabria-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Kalábria zaberá najjužnejšiu časť Apeninského polostrova a je obklopená Jónskym a Tyrhénskym morom. Vyznačuje sa predovšetkým čistotou a priezračnosťou mora, ktoré obmýva slnkom zaliate pobrežie a pre nás až nezvyčajne horúcim podnebím, ktoré tu trvá od apríla do októbra. Vrcholky Apenín, vyzdobené typickými mestečkami s úzkymi uličkami sa striedajú so zelenými sadmi citrónovníkov, pomarančovníkov, olivovými hájmi a zlatistými, veľmi málo zaľudneným plážami, omývanými krištáľovo čistou vodou teplého Iónskeho mora.

Hornatý región Kalábria tvoriaci špičku „talianskej čižmy“ ponúka turistom tri národné parky, mnoho kultúrnych pamiatok a tiež malebné pobrežie s mnohými kamennými vežami. Kalábria je typickým predstaviteľom chudobných juhotalianskych regiónov zvaných Mezzogiorno. Vďaka málo rozvinutému priemyslu však môže návštevníkom ponúknuť krásnu zachovalú prírodu a čisté more.

Počasie a teplota mora – Kalábria (Catanzaro)

Sea water temperature

 

Hlavným mestom oblasti Kalábria je od roku 1970 Catanzaro, ale v bývalom hlavnom meste Reggio di Calabria stále sídli miestne zastupiteľstvo. Kalábria patrí dodnes k výnimočným krajom Talianska, hlavne pre svoju panensky nedotknutú prírodu, priezračne čisté more a biele piesočnaté pláže.

Členité pobrežie ideálne pre potápanie sa nachádza v oblasti Tropea a Capo Vaticano, zatiaľ čo iónske pobrežie ponúka úžasné podmienky pre surfovanie. Za videnie stojí určite Tropea, malebné mestečko na skale nad morom, ktoré žije rušným životom, Stilo a jeho byzantský tehlový chrám Cattolica a Reggio di Calabria, kde sa nachádza úžasné múzeum Museo Nazionale della Magna Grecia.

Ponuka pobytov – Taliansko, Kalábria

 


Kalábria
sa vyznačuje teplým a príjemným podnebím od apríla do októbra, a predovšetkým najčistejšími úsekmi mora aj pláží nielen v oblasti Talianska, ale aj celej Európy. Ideálne obdobie tu vládne od mája do júla, kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo 30 °C. V júli, a predovšetkým v auguste, teplota dosahuje aj 40 °C. Očarujúcou odmenou pre každého návštevníka sú prekrásne prírodné scenérie s krásnymi vyhliadkami. Letisko sa nachádza v Lamezia Terme, v Reggio Calabria alebo v Neapole.

Kalábria má mnoho tvárí - krásne pláže s jemným bielym pieskom, majestátne hory, opustené romantické pláže dostupné len člnom, malé pláže s hrubým pieskom a kamienkami, historické mestá - veď práve Kalábria je považovaná za kolísku európskej kultúry. (Napr. Pythagoras sa narodil práve v malom juhotalianskom mestečku Crotone.) A v neposlednom rade aj miestni veľmi priateľskí a prívetiví ľudia.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Kalábriu
si možno predstaviť nielen ako raj pri mori vo veľkých prázdninových strediskách, ale aj ako oblasť so špecifickou kultúrou a bohatými tradíciami a agroturistikou. Jónske pobrežie Kalábrie siaha od mesta Sibari až po Reggio Calabria a ponúka okrem prírodných krás aj množstvo antických pamiatok, ktoré sú svedectvom už zaniknutých slávnych ríš. Hornaté vnútrozemie má svoje chránené národné parky Pollino a Aspromonte, zalesnenú náhornú plošinu Silu s jazerami a nedotknutou prírodou.

Názov „Italia“ (Taliansko) má svoj pôvod práve v Kalábrii. Starí Gréci pomenovali dnešnú Kalábriu "Italia" ako pripomienku mýtického Itala, Odysseovho vnuka, ktorý bol kráľom v oblasti Squillackého zálivu. Pomenovanie Calabria pre špičku „talianskej čižmy“ sa prevzalo až v dobe byzantskej.Booking.com