Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kefalónia, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Kefalonia-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Kefalónia je šiestym najväčším ostrovom Grécka a zároveň najväčším z ostrovov Iónskeho súostrovia. Je hojne navštevovanou letnou destináciou, turistov priťahuje predovšetkým svojou krásnou a nedotknutou prírodou, početnými pamiatkami a skvelými možnosťami kúpania. Kefalónia býva pre svoju pestrosť často nazývaná aj „ostrovom vôní a farieb“.

Názov ostrova pochádza z mytológie, bol pomenovaný po kráľovi KefaloviKefalónia by sa teda dala preložiť ako „Kefalov ostrov“. Aj štyri ostrovné provincie nesú mená po Kefalových synoch: Krani, Sami, Pali a Proni. Krása ostrova v minulosti učarovala dokonca aj anglického romantického básnika Georgea Gordona Byrona, ktorý na ňu počas mnohých rokov žil. Kefalónia oplýva bohatou históriou, ktorá je viditeľná na mnohých miestach. K videniu je tu pevnosť, niekoľko kostolov, kláštorov, zrúcaniny benátskych aj antických stavieb.

Počasie a teplota mora – Kefalónia

Sea water temperature

 

Najväčším lákadlom je však tunajšia príroda, ktorá očarí každého návštevníka. Kefalónia je zeleným ostrovom, ktorý je lemovaný nádhernými piesočnými plážami a obmývaný azúrovými vodami Iónskeho mora. Ostrov prelína pohorie Aenos, ktoré ukrýva najvyššiu horu Mega Soros dosahujúcu nadmorskú výšku 1628 metrov. Pohoria je gréckym národným parkom a môže sa pochváliť aj hustými porastmi kefalónskej jedle, ktorá patrí k endemickým druhom. Ničím neobvyklým nie sú ani stáda divokých koní.

Na Kefalónii nájdete rad zaujímavých prírodných úkazov, ako je napríklad skala Kounopetra pohybujúca sa rytmicky v mori, jaskyňa Drogarati s krásnymi červenými stalagmitmi a stalaktitmi a tiež oblasť Katavotres, kde v hlbokých dierach mizne morská voda. Odtiaľ putuje 17 km dlhým podzemným systémom, až sa nakoniec znovu objaví na druhej strane ostrova, v jazerách Melissani a Karavomilos.

Ponuka pobytov – Grécko, Kefalónia

 


Najväčším lákadlom Kefalónie sú nepochybne pláže, ktoré aj napriek tomu, že sú veľmi obľúbené, nie sú príliš preplnené turistami, ako je tomu na iných gréckych ostrovoch. Pláže sú na Kefalónii dostatočne dlhé, rozľahlé, tvorené jemným zlatistým pieskom. Zvažujú sa do čistého, priezračného mora, ktorého farba hrá odtieňmi modrej. K najznámejším plážam patria Agia Efimia, Assos, Kipourion, Lassi, Lixouri, Myrtos, Makris Yalos, Lepeda, Petani, Poros, Sami, Skala, Xi a Zola.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Na ostrove Kefalónia, situovanom medzi ostrovmi Zakynthos a Lefkada, dnes žije okolo 45 tisíc obyvateľov, z ktorých prevažná väčšina obýva hlavné mesto Argostoli, ku ktorému patrí aj prístav. V meste si môžete prezrieť veľa pamiatok, medzi ktorými vyniká najmä kamenný most Drapanu z roku 1813, ktorý spája Argostoli s protiľahlým brehom. Zaujímavý je tiež pomník Radikálov, ktorý je akýmsi symbolom slobody.

V roku 1953 postihlo mesto silné zemetrasenie, ktoré zrovnalo so zemou veľa pamiatok i ľudských obydlí, z tohto dôvodu je v Argostoli aj mnoho nových a moderných budov. Turisti na Kefalónii mieria najčastejšie do letovísk Kounopetra, Poros, Skala, Sami, Agia Efimia, Lixouri, Xi, Fiskardo, Lassi či Svoronata.Booking.com