Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kemer, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Kemer-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Pôvodne malá rybárska dedinka Kemer, ležiaca asi 45 km juhozápadne od Antalye na úbočí mohutných hôr Taurus, sa stala moderným letoviskom a balneologickým centrom. V blízkom okolí leží obrovský prírodný Národný park Olympos, pri plážach a v zálivoch Göynük, Camyuva, Beldibi a Tekirova rastú nové turistické strediská. Transfer z letiska v Antalyi trvá asi 1 hod.

Kemer je ďalšia z vyhlásených lokalít Turecka. Charakteristická pre túto oblasť je prekrásna prírodná scenéria – dlhé pláže s belostnými kamienkami, obmývané krištáľovo čistou vodou Stredozemného mora, v pozadí pohorie Taurus, ktorého svahy pokrývajú stále zelené píniové háje.

Počasie a teplota mora – Kemer

Sea water temperature

 

Kemer a okolie s nespočetným množstvom romantických zátok a kúzelných zálivov tunajšieho členitého pobrežia, sú považované za jedno z najkrajších miest tureckého pobrežia vôbec. Krásne je aj samé mestečko Kemer s udržiavanými uličkami, mnohými obchodmi a reštauráciami. Za návštevu stojí aj miestny prístav.

Tvár tejto oblasti určuje prirodzené centrum v Kemeru s jeho jachtovým prístavom, plážovou promenádou, obchodíkmi, barmi, reštauráciami a kaviarňami, ale tiež zábavnými centrami, umeleckými galériami, butikmi a predajňami tradičných výrobkov ako sú zlaté šperky alebo ručne viazané koberce. Tunajšie prevažne štrkové pláže priťahujú turistov čistou vodou a nádherným prírodným prostredím.

Ponuka pobytov – Turecko, Kemer

 


Je tu vysoká vlhkosť vzduchu a teplé more. Na južnom okraji rozľahlého národného parku Olympos sa nachádzajú dve zaujímavosti, a to zrúcanina starovekého mesta Olympos a ohňová stráň Chimera. Chimera, alebo Hefaistove ohne, je stráň, z ktorej občas vyšľahne plameň. Yamar (grécky Chimaera) - je večne horiaci plameň, ktorému dodáva silu plyn unikajúci z nedobytnej skaly. Najmä večer je to pôsobivé predstavenie. Oboje sa nachádzajú vo vnútri národného parku.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


V oblasti Kemeru je možno vidieť snáď najväčší počet delfínov žijúcich vo voľnej prírode. Mestečko je plné obchodíkov, reštaurácií, kaviarní, hotelov, penziónov a diskoték zasadených do krásnej prírody priamo pod holým nebom. Hornatá krajina okolo Kemeru je bohatá na zeleň, je to ideálne miesto pre odpočinok. Po pobreží boli vybudované luxusné hotely a prázdninové dedinky.

V nádhernej zátoke s kamienkovou plážou, len niekoľko kilometrov od Kemeru nájdete zvyšky antického mesta Olympos. K videniu sú tu hrobky, sarkofágy, zvyšky kúpeľov a agory a tiež basilikum. Mesto Olympos vzniklo v 3. stor. pr. n.l. a slúžilo ako úkryt pre pirátov až do doby, keď sa dostala Malá Ázia pod nadvládu Rímskej ríše. Rovnaký názov "Olympos" nesie aj hora nachádzajúca sa približne 10 km od Kemeru, ktorá dosahuje výšku 2 400 m.Booking.com