Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kissonerga, Cyprus – pobyty, zájazdy, dovolenka

Kissonerga-Cyprus-zajazdy-dovolenka-pobyty

Letovisko Kissonerga leží na juhozápade Cypru, konkrétne medzi strediskami Coral Bay (3 km) a Paphos (7 km). Od letiska v Paphosu trvá cesta približne 20 minút.

Kissonerga je skôr menšia, tichá lokalita. Striedajú sa tu divoké pobrežia s menšími zátokami, kde nájdete piesočné pláže obmývané priezračným morom. Kissonerga je tiež jediné miesto na ostrove Cyprus, kde sa výborne darí banánovníkom pestovaných na rozsiahlych plantážach.

Počasie a teplota mora – Kissonerga

Sea water temperature

 

Každý si tu príde na svoje, keď hľadá pohodu. Kissonerga nepatrí síce medzi najnavštevovanejšie letoviská na ostrove, nachádza sa ale v krásnej lokalite a pokojné prostredie ocenia najmä rodiny s malými deťmi a ľudia čakajúci od dovolenky pokoj a pohodu v slnečnom Stredomorí.

V prípade, že preferujete aktívny odpočinok, budete tiež spokojní. Toto miesto má ideálne podmienky pre milovníkov potápania alebo šnorchlovania, venovať sa môžete aj ďalším aktivitám ako je napríklad windsurfing.

Ponuka pobytov – Cyprus (južná časť)

 


Za pozornosť stojí v mestečku Kissonerga kostol, známy ako The Church of the Transfiguration alebo tiež Metamorphosis. Jedná sa síce o moderný kostol, sú tu ale uchované ikony z roku 1755. Neďaleko odtiaľ sú pozostatky kaplnky zasvätenej svätej Zinovii a Filonilli. Obe sprevádzali svätého Paula do Paphosu a pomáhali mu v šírení kresťanstva.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Cyprus 2019

 


V okolí letoviska Kissonerga sa nachádza tiež rad historických dedičstiev. A to napríklad Kráľovské hrobky, rímsky amfiteáter či stredoveký hrad v Limassole. Ďalšia možnosť, ako si prezrieť krajinu v okolí, je z konského chrbta. Je tu totiž farma, kde chovajú kone.Booking.com