Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kiten, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Kiten_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Kiten je pôvabné, poloostrovné mestečko, obklopené plážami a peknou prírodou. Je vzdialený asi 6 km od Primorska a 60 km južne od mesta Burgas. Nachádza sa v podhorí lesnatého pohoria Strandža. Je známy predovšetkým piesočnatými plážami (južná a severná), ktoré sa striedajú so skalnatými útesmi a prístavom jacht-klubu, ktorý ponúka pre rekreantov možnosť rybolovu.

Počasie a teplota mora – Kiten

Sea water temperature

 

Zo špičky tohto polostrova je vidieť na slnečné pláže Primorska. Stredisko Kiten je lemované hlbokými fjordmi, ktoré sú ideálnym miestom pre milovníkov potápania.

V okolí mestečka Kiten sa nachádza aj veľa vodných tokov, ktoré sú ideálnym miestom pre rybárčenie. Kiten vyniká mimoriadne zdravou klímou a veľmi zaujímavou prírodou v okolí.

V Kitene sa nachádza, rovnako ako aj v iných čiernomorských strediskách, množstvo kaviarní, reštaurácií a diskoték. Pôsobí tu aj jacht-klub a škola potápania, práve preto sa toto stredisko doporučuje všetkým milovníkom jachtingu a potápania. Mestečko Kiten je ideálne pre rodiny s deťmi a aj pre mladých, ktorí vyhľadávajú pestrý spoločenský život.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - KITEN, BULHARSKO, LETO 2019

 


V Kitene je možné urobiť aj niečo pre zdravie, liečia sa tu kožné choroby, astmatické a dýchacie problémy. Na severnej pláži nájdete tobogán, požičovňu vodných skútrov a mnoho ďalších turistických atrakcií. Južná pláž je uzavretá zátoka s pokojnou vodou, vhodná pre rodiny s deťmi.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

Mesto Kiten leží v podhorí pohoria Strandža a ponúka výborné možnosti pre cyklistické výlety alebo pešie túry. V pohorí Strandža je veľký počet chránených oblastí, prírodných rezervácií a chránených prírodných pamiatok.

Z Kitenu do ďalších miest v okolí (Lozenec, Primorsko, Carevo, Achtopol) je pravidelné autobusové a mikrobusové spojenie. Doprava je pohodlná a pomerne lacná. Z Kitenu si môžete urobiť výlety aj do Sozopolu alebo do Primorska. Cez blízke Primorsko môžete na sever dôjsť aj do rezervácie Ropotamo.Booking.com