Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Korčula, Južná Dalmácia, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Ostrov-Korcula-Chorvatsko-Dalmacia_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Ostrov Korčula je skvelým miestom pre pokojnú dovolenku uprostred modrého Jadranu. Korčula, ostrov s nádhernými zátokami, jaskyňami a prímorskými palácmi, je známy ako rodné mesto svetoznámeho cestovateľa Marca Pola. Ostrov je známy aj dlhou námorníckou tradíciou a starým kamenným mestským centrom v meste Korčula s hradbami a obrannými pevnosťami.

Ostrov Korčula je ideálnou destináciou pre milovníkov športu a aktívnej dovolenky. Tento ostrov právom patrí k najlesnatejším ostrovom Jadranu. Borovicové, cyprusové a dubové lesy pokrývajú viac ako polovicu jeho územia. Poľnohospodárskej časti dominujú vinice a olivovníkovej háje.

Počasie a teplota mora – Ostrov Korčula

Sea water temperature

 

Podnebie ostrova Korčula je veľmi priaznivé a mierne. Priemerná teplota v januári je 9,8 °C, v júli 26,9 °C. Najvyšší počet hodín slnečného svitu na ostrove má mesto Vela Luka na západe Korčule - 2671 hodín. Práve priaznivé klimatické podmienky prispievajú k vysokej návštevnosti Korčule i v mimosezónnych mesiacoch.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že mesto Korčula má prirodzený systém klimatizácie, pretože sú ulice vybudované tak, aby v nich aj v dobe najteplejších dní mohol cirkulovať čerstvý vzduch?

Mesto Korčula je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých miest Dalmácie i Stredozemia, s mnohými pamiatkami a neopakovateľnou atmosférou. Dodnes sa zachovala tradičná rytierska hra "Moreška", ktorá sa usporadúva v lete v čase sviatku patróna mesta Korčula ako pamiatka na boj kresťanov proti Turkom.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Korčula

 


Mestu dominuje katedrála sv. Marka z 15. stor., obklopená neskorogotickými a renesančnými palácmi. Zaujímavé je tiež vítanie letného "Nového Roka" v meste Korčula, každý rok koncom júna. Milovníkom dobrého jedla odporúčame reštaurácie a vinárne na ostrove Korčula s bohatou ponukou morských špecialít.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


Ostrov Korčula
má spojenie trajektom z prístaviska Korčula-Dominće (v tesnej blízkosti mestečka Korčula) s Orebićom na polostrove Pelješac a s Drvenikom na Makarskej riviére. Prístav Dominće je zastávkou rýchlej trajektovej linky Rijeka - Zadar - Split - Stari Grad (Hvar) - Korčula-Dominće (Korčula) - Sobra (Mljet) - Dubrovnik - Bari (Taliansko).

Vyplávajú odtiaľ medzinárodné trajekty do Ancony v Taliansku so zastávkami v Starom Grade na Hvare a v Splite. Prístav priamo v meste slúži predovšetkým výletným lodiam a jachtám. Ďalší trajektový prístav je vo Vela Luke, kde zastavujú trajekty a lode zo Splitu a potom pokračujú na ostrov Lastovo.Booking.com