Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Korfu (Corfu), Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Korfu-Corfu-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Na západe Grécka sa v Iónskom mori nachádza ostrov Korfu (Corfu), ktorý býva vďaka svojej bujnej subtropickej vegetácii často označovaný ako „smaragdový ostrov“. Korfu je považované za jednu z najkrajších lokalít v Grécku a ročne ho navštívi veľké množstvo turistov zo všetkých kútov sveta. Korfu je so svojou rozlohou 592 km2 po Kefalónii druhým najväčším ostrovom v Iónskom súostroví.

Pobrežné oblasti bývajú počas hlavnej sezóny doslova preplnené turistami, oproti tomu horské dedinky bývajú vyľudnené. Hlavným mestom ostrova je Kerkyra, ktorá si do dnešných dní zachovala starú benátsku atmosféru.

Počasie a teplota mora – Korfu (Agios Stefanos)

Sea water temperature

 

Povrch ostrova je veľmi rozmanitý, na východe sa pobrežie pozvoľne zvažuje do mora, západ ostrova je strmý, skalnatý s početnými útesmi. Okolo Korfu je rozosiatych niekoľko ostrovčekov, ako je Vido, Lazareto alebo symbol ostrova Pontikonisi. Pobrežie Korfu zaberá dĺžku viac ako 200 km a tunajšie pláže patria k najkrajším v celom Stredomorí. Niektoré sú čisto piesočnaté, inde sa nachádzajú menšie či hrubšie okruhliaky. Pláže sú väčšinou dobre dostupné, ale na západe sú kvôli pobrežnom strmým skalám niektoré prístupné len loďou. Všetky obklopuje krištáľovo priezračná voda.

Okrem nádhernej prírody ponúka Korfu tiež bohatú históriu a zaujímavú ostrovnú architektúru. Ostrov je posiaty veľkým množstvom pamiatok, ktoré tu za sebou zanechali národy, ktoré kedysi ostrov ovládali. Vďaka bohato rozvinutému turistickému ruchu je na Korfu veľmi kvalitná infraštruktúra, preto nie je problém dostať sa z jedného konca ostrova na druhý.

Ostrovné mestečká, na ktorých sa prejavuje vplyv i iných európskych národov, sú posiate klasickými bielymi domčekmi s modrými dverami a okenicami. Okrem malých námestí tu narazíte aj na veľa kostolíkov a kaplniek.

Ponuka pobytov – Grécko, Korfu

 


Na Korfu sa nachádza veľa zaujímavých a turisticky príťažlivých miest, ktoré stoja za navštevu. Jedným z týchto miest je napríklad klasicistický kaštieľ Achillion kráľovnej Sissi, ktorá tu prežila značnú časť svojho života. Pekný výlet si môžete urobiť, ak sa vydáte k zrúcanine byzantského hradu Angelokástro zo 13. storočia.

Medzi dedinkami Lakones a Krini sa nachádza vyhliadkové miesto Bella Vista, odkiaľ sa môžete kochať prekrásnym výhľadom na ostrov. Najjužnejším bodom Korfu je mys Asprokavos, kde stojí opustený kláštor a nad vami sa týčia až 130 metrov vysoké skaly. Ak máte radi turistiku, vydajte sa na Pantokrator, najvyššiu horu ostrova, ktorá meria 906 metrov nad morom.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Tunajšia príroda je v mnohom jedinečná. Keďže je na Korfu väčší počet zrážok, než na ostatných Iónskych ostrovoch, môže sa pochváliť stálezelenou krajinou a bohatou vegetáciou. Na jar sa tu môžete kochať záplavou kvetov, rastie tu viac ako 40 druhov orchideí. Vo veľkom počte boli na ostrove vysadené olivovníky, okrem nich však môžete uvidieť aj píniové a cyprusové háje, eukalypty či platany.

Pre Korfu sú typické tiež rozsiahle polia vínnej révy. Špecialitou Korfu sa stala rastlina kumquat, čo je malý pomarančovník, ktorý sem bol dovezený z Ázie. Vyrába sa z neho unikátny likér a džem, ktoré sa stali obľúbeným suvenírom.

Mimo turistických stredísk sa môže stať, že narazíte na niektoré z divoko žijúcich zvierat. Vo vnútrozemí žijú predovšetkým najrôznejšie jašterice, korytnačky a stretnúť sa môžete aj s hadom. Zátoky sú domovom pre mnoho druhov vtákov. Na Korfu pobehuje tiež veľa potulných psov, ktorí žobrú u turistov.Booking.com