Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Kos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Kos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Ostrov Kos (Hippokratov ostrov) sa nachádza v juhovýchodnej časti Egejského mora v súostroví, ktoré sa volá Dodekanissa. Celým ostrovom sa tiahne pohorie, ktoré sa nazýva Dikeos. Ostrov je vulkanického pôvodu, preto aj tu môžete nájsť veľa termálnych prameňov, pričom iba jedny kúpele sú prístupné, a to v Agios Fokas.

Na tunajších plážach nie je „hlava na hlave“ a v tavernách a reštauráciách sa skoro vždy nájdu voľné miesta. Všetko si teda turista môže vychutnať s väčším pôžitkom, v pokoji a pohode, ktorá k dovolenke neodmysliteľne patrí.

Počasie a teplota mora – Kos

Sea water temperature

 

Jeden z najkrajších gréckych ostrovov, zelený a slnečný ostrov Kos leží v juhovýchodnej časti Egejského mora v blízkosti tureckého pobrežia, je ideálnym miestom pre vašu dovolenku. Po ostovoch Rhodos a Karpathos je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanissos.

Romantická krajina s malými dedinkami, veľmi priaznivé podnebie a nádherné pláže v chránených zátokách spolu s množstvom historických pamiatok, pripomínajúcich striedanie mnohých kultúr, robia z ostrova Kos obľúbený cieľ turistov. Hlavné mesto ostrova patrí k najkrajším gréckym mestám s malebným prístavom a spleťou uličiek, ktoré vyzývajú k prechádzkam. Ostrov má ideálnu polohu aj pre poznanie okolitých gréckych ostrovov.

Až si na Kose dosýta užijete kúpanie na prekrásnych plážach, spravte si výlet do Kefalosu. Je to vysoko položená dedina s nádherným výhľadom do okolia. V jaskyniach na okraji obce archeológovia odhalili prehistorické nálezy. Neďaleko sa nachádza zrúcanina baziliky Ájios Stefanos. V zátoke pod ňou stoja malebné pobrežné skaly, ktorým miestni obyvatelia dali mená Nikólaos a Stefanos.

Ponuka pobytov – Grécko, Kos

 


Ďalej odporúčame navštíviť mesto Kos, ktoré má čo svojim návštevníkom ponúknuť. Mesto Kos poskytuje mnoho možností, ako stráviť večer. Je tu mnoho reštaurácií, kaviarní, barov a diskoték. Nočným životom pulzuje aj predmestie Psalidi.

Môžete tu obdivovať pozostatky stĺpovej siene, zvyšky chrámu bohyne Afrodité a trosky schodiska veľkej baziliky z 6. storočia. Mnohé vykopávky a zachované pamiatky sú uschované v Archeologickom múzeu, medzi inými vzácna mozaika z 2. storočia, znázorňujúci privítanie boha Asklépia Hippokratom.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Už pri príchode do prístavu Mandraki na vás dýchne živá atmosféra nábrežia s mnohými kaviarničkami a tavernami. Za pevnosťou johanitov sa rozprestiera Staré mesto s krivolakými uličkami a živými trhoviskami, nad ktorými sa týči modrá kupola kostola Agía Paraskevi a minaret mešity Defterdar.

Kamenný most spája bránu do pevnosti s námestím, na ktorom rastie údajne najstarší strom Európy - Hippokratov platan. V jeho tieni vraj vyučoval otec medicíny svojich žiakov a dnes si pod ním môžete urobiť malú prestávku po prechádzke mestom aj vy. Tiež v bývalej rybárskej osade Kardamena alebo Lambi možno stráviť príjemný večer. Ostatné strediská na ostrove Kos sú pokojnejšie.Booking.com