Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Lido di Jesolo, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Lido-di-Jesolo-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Lido di Jesolo je najväčšie stredisko Benátskeho zálivu s 13 km dlhou plážou, je vzdialené 3 km od mestečka Jesolo a 50 km severovýchodne od Benátok. Lido di Jesolo je rozdelené na tri časti – Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro).

V súčasnosti patrí k najväčším turistickým centrám pre svoju typicky dovolenkovú atmosféru. Lido di Jesolo ponúka zaujímavé prechádzky po niekoľkokilometrovej pešej zóne, ale aj takmer 15 kilometrovú piesočnú pláž s miernym vstupom do mora.

Počasie a teplota mora – Lido di Jesolo

Sea water temperature

 

Letovisko Lido di Jesolo je veľmi podobné iným miestam severného Talianska. Je často využívané turistami, ktorí chcú spojiť rekreáciu s poznaním a využiť neveľkej vzdialenosti od Benátok a iných atraktívnych miest v okolí.

Letovisko žije v lete rušným turistickým životom. Vďaka najdlhšej pláži a vysokým budovám hotelov a turistických komplexov pozdĺž mora je občas nazývané ako "talianske Miami". Nechýbajú tu ani obchodné centrá a diskotéky.

Ponuka pobytov – Taliansko, Lido di Jesolo

 


Najmenších návštevníkov okrem najrôznejších atrakcií bude iste priťahovať predovšetkým rozľahlý aquapark. Okrajové časti strediska Lido di Jesolo poskytujú príjemné ubytovanie v relatívne pokojnom prostredí, čo ocenia ako rodiny s deťmi, tak aj seniori. Letovisko ponúka najrôznejšie príležitosti na športovanie a typickú taliansku kuchyňu.

Lido di Jesolo svojou polohou ponúka mnoho nádherných možností na výlety, napríklad do Benátok, Caorle (organizované lodné výlety po riečnej lagúne s návštevou typických rybárskych chatrčí a ochutnávkou rýb) či do Padovy. Okrem vyhlásených Benátok máte možnosť navštíviť aj ďalšie blízke kultúrne a umelecké strediská ako je Verona, Vicenza, Padova alebo Treviso.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Padova
je krásne mesto s cennými historickými stavbami. Za návštevu určite stojí tiež významný jadranský prístav s množstvom cenných pamiatok. Ak dovolenkujete v stredisku Lido di Jesolo, nezabudnite navštíviť hlavnú atrakciu regiónu - zámok Miramare, ktorý bol postavený na skalnom výbežku nad morom pre arcivojvodu Maximiliána.Booking.com