Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Lignano, Taliansko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Lignano-Taliansko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Letovisko Lignano leží na pobreží severného Jadranu v talianskom kraji Friuli-Venezia Giulia. Hranicu medzi krajom Veneto (hlavné mesto Benátky) a Friuli-Giulia Veneto (hlavným mestom je Udine) tvorí rieka Tagliamento prameniaca v Dolomitoch.

Známe prímorské letovisko leží v severnom Taliansku, približne 100 km východne od Benátok. Vďaka postupne zvažujúcemu sa moru je Lignano ideálny predovšetkým pre deti. Pláže a more v okolí Lignana však tiež veľmi radi vyhľadávajú priaznivci vodných športov. Pre športovo ladených záujemcov je nutné spomenúť ideálny povrch tunajších ciest a cestičiek, ktoré sú perfektné k využitiu in-line korčúľ.

Počasie a teplota mora – Lignano

Sea water temperature

 

Lignano je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody, ktorí si tu môžu vychutnať dlhé prechádzky po pláži či v hustých píniových alejach. Polostrov Lignano ponúka aj parky, ulice lemované stromami, prírodné rezervácie alebo čarovnú prírodu lagúny. Vďaka krásnej prírode si dovolenku v Lignane skutočne užijete.

Lignano patrí k najnavštevovanejším letoviskám severného Talianska najmä vďaka dostupnej vzdialenosti. Leží cca 620 km od Bratislavy (okolo 900-1000 km od KE podľa trasy), 100 km východne od Benátok a necelých 10 km od Bibione. Lignano ponúka 8 km dlhú piesočnú pláž s miernym vstupom do mora.

Ponuka pobytov – Taliansko, Lignano

 


V Lignane si môžete oddýchnuť, zabaviť sa a vybrať si zo širokej ponuky služieb, ktorá zahŕňa napríklad 6 zábavných parkov, cykloturistické chodníky, konské jazdiarne, športové zariadenia, 18 jamkové golfové ihrisko, tenisové kurty a 5 tisíc miest pre loďky v úplne zariadených turistických prístavoch.

Mesto Lignano sa skladá z 3 častí. Sabbiadoro - bezstarostné centrum plné života, v ktorom sa nachádzajú reštaurácie, niektoré z najlepších obchodov, športové zariadenia, nočné kluby a turistické prístavy. Vyznačuje sa rušným denným i nočným životom.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Taliansko 2019

 


Pineta
- elegantná a pokojná zóna, vily a hotely sú na polovicu schované v zeleni. Riviera - obklopená smrekovou zeleňou rovnako ako Pineta, ponúka okrem ničím nerušenej dovolenky dôležité zariadenia ako kúpele, zoologickú záhradu, moderné turistické prístavy a golfové ihrisko. Riviera je vilová časť Lignana, pre ktorú je charakteristický pokoj, promenády obklopené píniami a hlavne kúpele, ktoré boli postavené v roku 1963.

V Lignane je veľa kaviarničiek, reštaurácií, obchodov, športovísk, detských ihrísk, kultúrnych a zábavných podujatí či atrakcií európskeho formátu - vodný park Aquasplash s množstvom šmýkačiek a tobogánov, veľké ZOO, letné divadlo, golfové ihrisko a zábavný park Gulliverlandia.Booking.com