Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Limassol, Cyprus – pobyty, zájazdy, dovolenka

Limassol-Cyprus-zajazdy-dovolenka-pobyty

Limassol, jedno z najvýznamnejších turistických stredísk ostrova Cyprus, je druhým najväčším mestom na Cypre a hlavným prístavom ostrova, grécky sa nazýva Lemesos. Po celom meste i jeho okolí je rozosiatych veľa historických a archeologických pamiatok a zaujímavostí (staroveké náleziská Kourion či Amathous, amfiteáter v Episkopi, hrad Kolossi), múzeá (ľudového umenia, byzantského umenia), verejné parky, zoologická záhrada a iné.

Limassol je najväčší a najvýznamnejší prístav ostrova, odbavujúci cestovné i nákladné lode. Z limassolského prístaviska môžete využiť trajekt pri cestách do Izraela alebo Egypta. Mesto je centrom aj miestneho vinárskeho priemyslu. Je tu k videniu mnoho historických a archeologických zaujímavostí, múzeá a parky.

Počasie a teplota mora – Limassol

Sea water temperature

 

Nájdete tu tiež hypermoderné budovy bánk a zahraničných spoločností a luxusné hotely, ktoré viedli k vzniku názvu "Malá Paríž" a ktorým býva Limassol označovaný. Konajú sa tu rôzne slávnosti a festivaly vína a karnevaly.

Najznámejšou turistickou atrakciou mesta je miestny hrad Limassol vybudovaný v byzantskom štýle. Na hrade je umiestnené múzeum stredoveku (Medieval Museum), ktoré uchováva byzantské a stredoveké predmety zahŕňajúce okrem iného aj tureckú keramiku, zlaté predmety používané v kostoloch, zbrane a oblečenie.

Ponuka pobytov – Cyprus, Limassol

 


Priamo v Limassole sú dlhé piesočnaté pláže alebo pláže piesčito-kamienkové. V okolí sa nachádzajú ďalšie známe pláže ako Lady's Mile Beach (najbližšia pláž od Limassolu, je dlhá 7 km a lemuje ju niekoľko krčmičiek, ktoré ponúkajú občerstvenie), Govenor's Beach (nachádza sa asi 30 km na východ od Limassolu, pláž má tmavý piesok).

Navštívte Kourion Beach (neďaleko Sovereign Base Area, jazdia sem miestne autobusy z Limassolu), Avdimou Beach (približne 17 km na západ od Kourion Beach, je to divoká piesočnatá pláž s veľmi čistou vodou), Pissouri Bay (obľúbené turistické miesto, je tu niekoľko reštaurácií a kaviarní).

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Cyprus 2019

 


Pobavenie, pohyb i odpočinok je možné prežívať vo vodnom parku WET a WILD s množstvom šmýkačiek, tobogánov a ostatných atrakcií, parky sa nachádzajú priamo v Limassole. Ďalší väčší vodný areál je aj v neďalekom Fasouri.

Nevynechajte návštevu miestnej bazárovej štvrti ani vyhlásené tunajšie syrové trhy. Za prechádzku stojí aj prímorská promenáda v Limassole.Booking.com