Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Marmaris, Turecko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Marmaris-Turecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Marmaris je známe turecké letovisko na západnom pobreží Turecka s jachtárskym prístavom na brehu Egejského mora. Leží pri širokej zátoke lemovanej dlhými piesočnatými plážami s krásnou panorámou hôr a zelených hájov. V staroveku bol Marmaris významným centrom obchodnej cesty vedúcej z Malej Ázie do Egypta.

V súčasnej dobe je Marmaris vyhľadávaným centrom jednak kvôli svojim okúzľujúcim plážam, ale aj kvôli nádhernej scenérii, ktorú vytvára pohorie Taurus. Leží priamo na rozhraní egejského a stredomorského pobrežia Turecka, v malebnej zátoke so svahmi husto porastenými píniovými hájmi.

Počasie a teplota mora – Marmaris

Sea water temperature

 

Marmaris je jedno z najpríjemnejších tureckých letovísk. Históriu Marmarisu môžeme sledovať už od čias Alexandra Veľkého. Nájdete tu pokojnejšie miesta s romantickými uličkami, rušnejšie nákupné centrá a na svoje si prídu aj milovníci rušného nočného života. Marmaris je typické historické mestečko, ktorého história sa datuje už od 11. storočia.

Toto letovisko je dnes označované aj ako "Zelený Marmaris", čo plne vystihuje vzhľad mesta a okolia. Prekrásna prírodná scenéria očarí každého návštevníka. Známy je tunajší významný jachtový prístav Netsel. Kolorit mesta tiež dokresľuje labyrint úzkych uličiek, veľa barov a reštaurácií, pevnosť s múzeom, či bazár.

Ak hľadáte romantiku uprostred zelene, priezračné more a rovnako aj zábavu, je Marmaris ideálnym cieľom vašej dovolenky. Letovisko Icmeler je vzdialené len 8 km od Marmarisu a je označované za jednu z jeho mestských častí. Medzi oboma strediskami je zabezpečovaná pravidelná doprava dolmušom (miestny minibus).

Ponuka pobytov – Turecko, Marmaris

 


Icmeler
láka predovšetkým prekrásnymi piesočnato-štrkovými plážami, ktoré získali prestížne ocenenie za čistotu, Modrú vlajku. Toto miesto odporúčame všetkým, ktorí chcú stráviť relaxačnú dovolenku. Nádhera okolitých hôr, ktoré akoby vystupovali priamo z priezračného mora, vám pomôže zabudnúť na všetky starosti všedného dňa a prežijete tak dovolenku, na ktorú budete dlho radi spomínať.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Turecko 2019

 


Lodný výlet do okolia Marmarisu je skvelá príležitosť, ako si užiť relax na výletnej lodi. Počas plavby si budete môcť užívať pohodu, opaľovať sa a pozorovať prekrásnu prírodu a okolitú scenériu s romantickými zátokami, skrytými plážami a večne zelenou vegetáciou ostrovov a ostrovčekov.

Výlet "Jeep Safari" je určený milovníkom krásnej prírody, silných áut a dobrodružstva. Džípom sa vydáte do hôr v okolí Marmarisu. Budete tak mať skvelú príležitosť vyskúšať si svoje vodičské zručnosti a zároveň objavovač krásy prírody a navštíviť historické miesta.Booking.com