Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Marsa Alam, Egypt – pobyty, zájazdy, dovolenka

Marsa-Alam-Egypt--dovolenka-ubytovanie

V atraktívnej oblasti na egyptskom pobreží Červeného mora sa rozkladá pomerne nové letovisko Marsa Alam. Je relatívne dosť vzdialené od veľkých a rušných turistických centier a zatiaľ sem ešte neprenikla masová turistika. Je tak ideálnou destináciou hlavne pre vyššie vekové skupiny či rodiny s deťmi.

Marsa Alam je modernou oázou uprostred púšte, v ktorej bolo priamo na nádherných plážach vystavané niekoľko luxusných, samostatne stojacich hotelových komplexov. Ešte donedávna stálo v Marsa Alam len niekoľko málo provizórnych ubytovacích kapacít pre nadšených potápačov a dobrodruhov, ktorí túžili preskúmať túto oblasť. Aj dnes je tu v porovnaní s inými egyptskými letoviskami ešte pomerne málo hotelov. Za rozvojom mestečka stojí fakt, že leží na dôležitom dopravnom uzle.

Počasie a teplota mora – Marsa Alam

Sea water temperature

 

Istou nevýhodou Marsa Alam môže byť zatiaľ chýbajúca turistická infraštruktúra mimo hotelových komplexov. Z jednej strany vás obklopuje azúrové Červené more a na druhej strane sa rozprestiera len nekonečná nehostinná púšť. Ste tak odkázaní na zábavu, ktorú pre vás zabezpečia animátori v hoteli. Príjemnou výhodou je však len niekoľkokilometrová vzdialenosť od letiska, ktoré bolo vybudované v roku 2001.

Poloha na pobreží Červeného mora ponúka viac než vhodné podmienky pre potápanie a pozorovanie podmorskej scenérie. Najväčším lákadlom Marsa Alam sú tak predovšetkým koralové útesy plné pestrofarebných rýb pod hladinou priezračne čistého mora. Stále sú tu objavované nové a nové oblasti pre potápanie a šnorchlovanie. K tým najznámejším patria Elphinstone, Daedalus Reef alebo Zabargat.

Ponuka pobytov – Egypt, Marsa Alam

 


Zaplávať si môžete s delfínmi, môžete pozorovať niekoľko druhov žralokov, vrátane žraloka šedivého a kladivohlavého. Na záujemcov tu čaká aj široká ponuka športových aktivít a kultúrnych podujatí.

V Marsa Alam pomerne často fúka silný vietor, ktorý spôsobuje značné vlnobitie. Väčšina hotelov má preto postavené vlnolamy, ktoré chránia deti hrajúce sa vo vode pri brehu pred nebezpečnými vlnami. Okrem pláží s pozvoľným prístupom do mora sa tu nachádza aj pláže, kde sa do vody dostanete po dlhom móle, ktoré je na konci opatrené schodíkmi. Na konci móla je už značná hĺbka, preto by sa do vody mali ísť len skúsení plavci. Pri výbere hotela berte teda do úvahy aj typ pláže, ktorá sa pred ním nachádza.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Egypt 2019

 


Poloha letoviska neďaleko obratníka raka je ideálna ako východisko na netradičé výlety. Medzi nílskym údolím a Marsa Alam sa nachádza Kleopatrina smaragdová baňa. Táto archeologická lokalita je známa z čias faraónskeho Egypta, kedy sa tu ťažili smaragdy, ktoré boli symbolmi sily a večnosti.

Obľúbený je výlet k tzv. Dolphin house, čo je koralový útes, kam sa sťahujú kŕdle delfínov, aby si oddýchli a skryli sa pred predátormi. Dobre prístupné sú z Marsa Alam tiež stavby Luxoru, Karnaku, Abu Simbel či Asuánska priehrada. Ak si chcete nakúpiť nejaké suveníry, doporučujeme zájsť do neďalekého mestečka El Quseir.



Booking.com