Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Mykonos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Mykonos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Súčasťou súostrovia Kyklady v Egejskom mori je ostrov Mykonos, ktorý svojou krásou, kvalitnými službami a trochu vyššími cenami priťahuje predovšetkým majetnejšu klientelu. Stal sa miestom, ktoré vyhľadávajú celebrity z celého sveta. Ich luxusné jachty je možné obdivovať v hlavnom prístave alebo v skrytých zátokách.

Mykonos rozprestierajúci sa na ploche 88 km2 je známy tiež ako ostrov pelikánov, kameňov, veterných mlynov a obľúbený cieľ dovolenky pre gayov a lesbičiek. Domy si tu nepostavili len celebrity, ale aj bohatí Gréci, ktorí si sem prichádzajú pravidelne v lete oddýchnuť. Neznamená to však, že by bol Mykonos určený len bohatých, tunajšie ubytovacie zariadenia sú prispôsobené každej peňaženke. Okrem luxusných hotelov tu nájdete aj menšie rodinné penzióny alebo môžete využívať výhody ubytovania v súkromí.

Počasie a teplota mora – Mykonos

Sea water temperature

 

Z historického hľadiska nebol Mykonos príliš významný, v dejinách Grécka nehral dôležitú úlohu. Aj napriek tomu sa tu zachovala viacero historických pamiatok, z ktorých najzaujímavejšie sú pozostatky benátskej pevnosti Kastro. Ostrov oplýva mnohými prírodnými krásami, má členité pobrežie lemované menšími i väčšími zátokami a zálivmi, v ktorých nájdete farebné pláže obmývané azúrovým morom. Mykonos ďalej ponúka typickú kaskádovú architektúru, mnohé archeologické pamiatky a tiež bohatý nočný život. Mnohé bary, nočné kluby a diskotéky utíchajú až nadránom.

Ostrov je prevažne hornatý, kamenistý, vyprahnutý a zeleňou príliš neoplýva. Môže za to nedostatok vlhkosti počas teplých letných mesiacov. Nejaké zrážky sú iba počas zimných a jarných mesiacov. V niektorých oblastiach počas väčšej časti času fúka pomerne silný vietor, ktorý sem láka priaznivcov vodných športov, ako je windsurfing a kiting. Od pobrežia sa začína dvíhať pohorie, ktoré vo vnútrozemí dosahuje až 400 metrov. Od pobrežia sa začína dvíhať pohorie, ktoré vo vnútrozemí dosahuje výšku až 400 metrov.

Vyhľadávanou atrakciou ostrova Mykonos sú samozrejme pláže, ktoré slúžia ako miesto pre relaxáciu a zároveň aj pre zábavu - konajú sa na nich mnohokrát bujaré zábavy a nočné párty. Najkrajšie pláže sa rozkladajú na juhu, juhozápade a juhovýchode ostrova. Pláže sú prevažne piesočnaté, upravované a obmývané priezračne čistým Egejským morom. Ponúkajú pomerne široké služby pre turistov a poskytujú im dostatočné zázemie. Na plážach si môžete užívať plážových športov, na mori najrôznejších vodných športov, ako je jazda na vodných skútroch, vodných lyžiach, parasailing a ďalšie.

Ponuka pobytov – Grécko, Mykonos

 


K najobľúbenejším plážam patria Paradise, Elia, Platis Gialos, u rovnomenného rezortu, a Psarou. Medzi homosexuálmi a lesbičkami z celého sveta drží prím pláž Super Paradise. Jednou z najväčších pláží na Mykonosu je Kalo Livadi.

Ak by ste mali záujem skôr o pokojnejšie pláže a nepotrebovali by ste žiadne služby ani vybavenie, poteší vás Agia Anna, Agios Ioannis a Panormos. Úplné súkromie poskytuje horšie dostupná, ale krásna pláž Agios Sostis. Ak patríte k priaznivcom adrenalínu, oceníte pláže Ftelia, Kalafatis alebo Ornos, ktoré sú vhodné pre vodné športy.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Pri návšteve ostrova by ste nemali vynechať prehliadku hlavného mesta, ktoré nesie rovnaké meno ako celý ostrov: Mykonos. Mykonos Town je dnes centrom všetkého diania, je centrom kultúry, administratívy a zábavy. Nezabudnuteľné čaro majú tunajšie úzke a kľukaté dláždené uličky, ktoré vyúsťujú na malé námestíčka s tavernami, reštauráciami a barmi.

Počas prechádzky natrafíte na biele domčeky s fialkovými kvetmi, a tiež na kostoly a veterné mlyny. Akonáhle dôjdete až k prístavu, budete si pripadať, ako by ste sa ocitli v talianskych Benátkach. V hlavnom meste samozrejme nechýbajú ani obchodíky so suvenírmi, šperkami, oblečením a potravinami.

Príjemný pobyt zažijete v turistických letoviskách Agios Ioannis, Agios Stefanos, Platys Gialos, Tourlos, Ornos a mnohých ďalších. Vyraziť môžete aj na prehliadku ostrova, Mykonos má totiž všade čo ponúknuť. Ďalšou možnosťou, ako si spestriť dovolenku, je vyraziť na malý ostrovček Delos, ktorý sa nachádza smerom na juhozápad od ostrova Mykonos. Rozkladá sa iba na 4 kilometroch štvorcových, ale ukrýva pomerne rozsiahle archeologické náleziská a zaujímavé múzejnej priestory.Booking.com