Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Naxos, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Naxos-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Grécky ostrov Naxos ležiaci v Egejskom mori a patriaci pod súostrovia Kyklady, je ostrovom mnohých „naj“. Nielenže je najväčším ostrovom v celom súostroví, ale je tiež ostrovom najzelenejším a najúrodnejším. Navyše na ňom nájdete najvyššiu horu oblasti a najdlhšie pláže. Cez všetky tieto superlatívy sa stále nedostal do popredia pozornosti turistov.

Možno práve fakt, že je Naxos zatiaľ bokom záujmu masovej turistiky z neho robí ešte atraktívnejšiu destináciu. Je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí túžia po pokojnej dovolenke pri mori s nádychom histórie. Naxos si totiž zachováva svoju prirodzenú krásu a dodnes na ňom zažijete to pravé Grécko. Samotný ostrov nesie meno po svojom prvom panovníkovi a je opradený množstvom bájí. Údajne sa na ňom narodil a následne aj oženil boh Dionýzos, ktorý bol patrónom úrody, plodnosti a vína.

Počasie a teplota mora – Naxos

Sea water temperature

 

Naxos sa rozkladá na ploche 428 km štvorcových a dominuje mu cez 1000 metrov vysoká hora Zeus. Ostrov oplýva nádhernou prírodou, rozmanitou krajinou a tiež na ňom nájdete množstvo kultúrnych kontrastov. Hory a kopce sa striedajú s rovinatým pobrežím a údoliami, ktorými pretekajú pokojné riečky.

Pobrežie je obmývané azúrovými vodami Egejského mora a lemované zlatistými piesočnatými plážami. Vďaka úrodnej pôde v nížinách sa na Naxosu darí pestovaniu ovocia a zeleniny, čo ostrovu zaručuje aspoň čiastočnú nezávislosť. Medzi hlavné produkty ostrova patrí víno a olivy, z ktorých sa tu priamo vyrába kvalitný olivový olej.

Ponuka pobytov – Grécko, Naxos

 


Pláže Naxosu mnohí považujú za najkrajšie v celom Grécku. Ide o dlhé pásy piesku ohraničené malebnou okolitou krajinou. Pláží je tu naozaj veľa, od tých veľkých až po maličké, ktoré sú ukryté v zálivoch. K tým najobľúbenejším patrí čarovná dlhá pláž Agia Anna, na ktorej nájdete všetky potrebné zázemie. Hojne navštevovaná je tiež Agios Georgios, ktorá je tiež dlhá, priestranná a má pozvoľné zvažovanie do mora, obľúbili si ju preto rodiny s deťmi.

Jej jemný piesok zvádza k ničnerobeniu, ale morské vlny zase lákajú k vodným športom. Pobrežie je ako stvorené pre vyznávačov windsurfingu a kitingu. K ďalším atraktívnym plážam na ostrove patrí Agios Prokopios, Kastraki, Mikri Vigla, Aliko, Plaka s pravými piesočnými dunami alebo úplne prírodná pláž Sahara. Na niektorých plážach sú tolerovaní nudisti. Vyberie si tu naozaj každý a práve množstvo piesočných pláží robí z Naxosu príťažlivý cieľ nezabudnuteľnej dovolenky.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


Za návštevu určite stojí rovnomenné hlavné mesto Naxos (niekedy tiež Chora), ktorému dominujú vysoké hradby benátskej pevnosti. Za prehliadku stojí tiež katedrála Zoodochou Pigis z 18. storočia. Pri príchode do mesta vás však na prvý pohľad najviac upúta staroveká brána Portara, ktorá stojí na priľahlom ostrovčeku a je neodmysliteľnou kulisou hlavného prístavu ostrova Naxos. Večer Naxos ožije obchodíkmi, tavernami, barmi a rybárskymi reštauráciami. Príjemná je tiež prechádzka po prístavnej promenáde. Milovníci histórie by nemali vynechať návštevu Archeologického múzea.

Objaviť môžete tiež vnútrozemie ostrova Naxos, ktoré je veľmi zaujímavé a ukrýva tradičné horské dedinky, v ktorých to vyzerá, ako by sa zastavil čas. Ich obyvatelia žijú pokojnejším tempom života. Najčastejšie navštevovanými letoviskami na ostrove sú Agios Georgios, Agios Prokopios a Plaka.Booking.com