Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Nei Pori, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Nei-Pori-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Na najjužnejšom výbežku Olympskej riviéry sa nachádza známe a turistami veľmi vyhľadávané letovisko Nei Pori. Neďaleko sa rozkladá dedinka Palei Pori a asi 2 km južne dedinka Platamonas so zrúcaninou hradu. Sú tu ideálne podmienky hlavne pre rekreáciu rodín s deťmi. Tunajšia krásna a dlhá piesočnatá pláž sa totiž pozvoľne zvažuje do mora, a okrem detí si na svoje prídu dokonca aj neplavci.

Pláž, ktorej šírka dosahuje miestami až 60 metrov, nie je ani počas hlavnej sezóny preplnená tak, že by ste sa s niekým museli tiesniť vedľa seba. Za poplatok si môžete vypožičať lehátka a slnečníky. Kúpanie je umožnené v priezračne čistom Egejskom mori. Celá oblasť je zásobovaná priezračne čistou vodou stekajúcou z ľadovcov neďalekého Olympu, ktorá je hodnotená ako najlepšia pitná voda v Grécku.

Počasie a teplota mora – Nei Pori
Kliknite na obrázok pre zväčšenie

Sea water temperature

 

Panuje tu príjemná mikroklíma so stálymi teplotami a minimálnym množstvom zrážok. Kvôli tunajšej klímy sem prichádza tiež veľa astmatikov a alergikov na liečebné pobyty. Vďaka tomu v Nei Pori boli vybudované aj jedinečné klimatické kúpele.

Na pláži strediska Nei Pori máte možnosť vyskúšať množstvo vodných športov, ako je vodné lyžovanie, paragliding, windsurfing alebo jazda na banáne. V Nei Pori bolo postavené dokonca aj športové centrum, kde je návštevníkom k dispozícii bazén, tenisové kurty, ihrisko na futbal a basketbal či dráha pre jazdu na kolieskových korčuliach.

Ponuka pobytov – Grécko, Nei Pori

 


Centrom mestečka sa tiahne široká promenáda lemovaná obchodmi, reštauráciami, cukrárňami, tavernami a barmi. Pre deti bol v centre letoviska vybudovaný lunapark s množstvom atrakcií a zábavy. Väčšina nočných barov a diskoték sa nachádza mimo centra, na okraji Nei Pori. V centre bol nedávno postavený ortodoxný kostol.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


V Nei Pori máte možnosť si prenajať auto alebo motocykel a vyraziť za poznaním do okolitých letovísk alebo historických zaujímavostí v okolí. Stredisko má navyše pravidelné autobusové spojenie so Solúnom, Katerinim a Larisou. Počas hlavnej sezóny premáva z Nei Pori do strediska Platamonas malý vláčik. Za návštevu stojí tiež vodná rezervácia nachádzajúca sa v severnej časti delty rieky Pinios.Booking.com