Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Nesebar, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Nesebar_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Nesebar (Nessebar) leží asi 30 km severne od Burgasu. V posledných rokoch sa stal cieľom mnohých zahraničných turistov. Nesebar je úžasnou kombináciou historických pamiatok, čistého mora, veľmi lacného stravovania a veľa možností pre voľný čas. Mestečko Nesebar sa rozprestiera pozdĺž romantickej morskej šije. Starostlivo udržované domčeky z 19. storočia a malebné vydláždené uličky dodávajú tomuto mestečku nenapodobiteľné kúzlo. K popularite Nesebaru prispieva aj fakt, že je vzdialený len 3 km od Slnečného Pobrežia.

Starobylé mestečko s vydláždenými uličkami a chránené UNESCO-m je vhodným miestom pre turistov, ktorí majú radi históriu a romantiku. Množstvo domov z 19. storočia, kostoly a hradby z Byzantskej éry dodávajú tomuto mestečku nebývalú príťažlivosť. Často je Nesebar vyhľadávaný aj pre krásnu piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora.

Počasie a teplota mora – Nesebar (Nessebar)

Sea water temperature

 

Pôvodne trácke mesto Menabira (niekedy sa uvádza názov Mesenvria) bolo využívané Grékmi a Rimanmi ako prístav. V tomto období tu boli vybudované kamenné chrámy, verejné budovy, divadlo a mocné opevnenie. Skutočný vrchol svojej slávy dosiahol Nesebar až v období byzantského impéria, kedy jeho význam ako prístavu vzrástol. Mesto dokázalo čiastočne odolávať aj tureckej nadvláde v stredoveku, kedy plnilo funkciu centra gréckej kultúry.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - NESEBAR, BULHARSKO, LETO 2019

 


Staromestské jadro mesta sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený len úzkou šijou. Pri vchode do starého mesta vás uvíta drevený veterný mlyn. Okrem Archeologického a Etnografického múzea môžete vidieť aj niekoľko kostolov, napr. kostol Krista Pantokrata, kostol Vykupiteľa, kostol Svätého Štefana (Sveti Stefan) alebo obyčajný kostol Sveta Bogorodica, v ktorom sa skrýva krásna zbierka ikon. Za pozretie stojí určite aj starý rybársky prístav alebo zvyšky starých hradieb.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 

V budove starého mesta nesmiete zabudnúť navštíviť archeologické múzeum s antickou keramikou a stredovekými ikonami. V neposlednom rade nepochybne stojí a návštevu mužský kláštor sv. Juraja, ktorý vám porozpráva legendu o liečivej vode. Nesebar je mesto pouličných maliarov, umelcov a hudobníkov.Booking.com