Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Obzor, Bulharsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Bulharsko_Obzor_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Mestečko Obzor leží v údolí rieky Dvojnice, ktorá je spolu s neďalekým súbežným tokom rieky Kamčija vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Je na približne polovičnej ceste medzi dvoma najväčšími bulharskými prístavy – Varnou a Burgasom (do oboch miest asi 60 km). Turisti začali tunajšiu krásnu pláž z jemného piesku s pozvoľným vstupom do mora objavovať relatívne nedávno. Hotelové kapacity preto sú úplne nové, na výbornej úrovni. Transfer z letiska trvá asi 90 min.

Mestečko sa snaží vytvárať príjemné prostredie pre turistov, ktorí prichádzajú objavovať krásu tohto kúta bulharského pobrežia, obklopeného nedotknutými horami a lesmi. Obzor je ideálne letovisko pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Počasie a teplota mora – Obzor

Sea water temperature

 

Miestny archeologický park je plný pamiatok z doby, kedy bolo mesto gréckym a neskôr rímskym provinčným strediskom (Heliopolis). Na priľahlých kopcoch sú zvyšky rímskych hradieb a zrúcaniny hradu Kozjak, ktorý postavil v polovici 14. stor. knieža Dobrotica, neďaleko letoviska ležia rozvaliny rímskeho Jupiterovho chrámu.

Krásna pláž je priamo pri mestečku Obzor, ale aj severne od letoviska na úpätí hôr. Je to vlastne jedna dlhá pláž. Pozdĺž nej sa tiahne línia moderných hotelov. Nové hotely s dostatočne veľkou kapacitou sa stavajú v blízkosti pláže severne od mesta.

PONUKA NAJLEPŠÍCH ZÁJAZDOV - OBZOR, BULHARSKO, LETO 2019

 


Celodenné výlety možno podniknúť mikrobusom buď na sever do Varny, alebo na juh do Nesebaru. Tiež je dobrý nápad zviesť sa mikrobusom do dedinky Banja a vyraziť sa z kopca pomaly späť do Obzoru lesom (asi 6 km priamou cestou). Botanikom odporúčame preskúmať meandre potoka severozápadne od Obzoru.

VYHĽADAŤ ZÁJAZD DO BULHARSKA ZA NAJLEPŠIE CENY – LETO 2019

 


Pár kilometrov južnejšie vás odbočka dovedie k Nos Emine, ktorým spadá Eminská planina do mora. Je to údajne najbúrlivejší mys Bulharska. Všade okolo sú vinice a husto zarastené kopce. Obzor sa nachádza pri najjužnejšom zalesnenom výbežku Balkánskeho pohoria.

Asi 10 km od Obzoru stojí maják s hydrometeorologickou stanicou a pozostatok byzantskej pevnosti Paleokastro. Z majáku je prekrásny výhľad na more a Nesebar.Booking.com