Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Ostrov Krk, Kvarner, Chorvátsko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Krk-Chorvatsko-Kvarner_dovolenka_pobyt_ubytovanie

Ostrov Krk (alebo aj „Zlatý ostrov“)- jedna z perál severného Jadranu, ktorého tradičný spôsob života, úzko spojený s morom, poskytuje nespočetné príležitosti k odpočinku. More, početné zátoky, možnosť rekreácie, degustácia domácej stravy a vína, ponuka hotelového a privátneho ubytovania, apartmánov a izieb – jednoducho je to skutočná dovolenka na ostrove.

Svojou rozlohou sa Krk radí medzi najväčšie ostrovy Jadranského mora. Kultúrnym a turistickým centrom ostrova Krk je rovnomenné mesto Krk. Brehy ostrova Krk sú v prevažnej miere tvorené štrkovitými alebo piesočnými plážami. Medzi veľké výhody ostrova Krk patrí predovšetkým široký výber ubytovania.

Počasie a teplota mora – Krk

Sea water temperature

 

Najznámejšie víno na ostrove Krk je "Vrbnička Žlahtina", ktoré vyrába veľké množstvo vinárov a skladuje sa v zachovalých vínnych pivniciach.

Viete, že meno "Zlatý ostrov" dostal Krk vďaka veľkému množstvu rôznych plodov mora a krajiny ešte v dobe antickej? Na ostrove nájdete obdivuhodnú jaskyňu Biseruljka - jaskyňa hlboko pod povrchom, ktorej súčasťou je pekná dvorana a galéria. Jej dnom tečie potok.

Ponuka pobytov – Chorvátsko, Krk

 


Na ostrove Krk sa nachádza aj potápačské centrum, ktoré zabezpečuje ubytovanie, plnenie potápačských kyslíkových bômb, zapožičanie výstroje, prepravu loďou k potápačským lokalitám v okolí ostrova Krk a okolitých ostrovoch, sprevádzanie potápačov a ostatné služby spojené s potápaním.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Chorvátsko 2019

 


K obľube a vysokej návštevnosti Krku prispieva aj jeho výborná dopravná dostupnosť. Veľkým impulzom pre rozvoj cestovného ruchu na ostrove bolo pred niekoľkými desiatkami rokov vybudovanie Krckého mosta od mestečka Kraljevica na pevnine na chorvátskom prímorí cez ostrovček Sveti Marko na severovýchodnej časti ostrova Krk (za prejazd autom sa platí mýto).Booking.com