Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Paphos (Pafos), Cyprus – pobyty, zájazdy, dovolenka

Paphos-Pafos-Cyprus-zajazdy-dovolenka-pobyty

Paphos, alebo Pafos, je turistické stredisko ležiace na juhozápade ostrova Cyprus a patrí medzi najkrajšie cyperské mestá s dlhou minulosťou. Paphos nájdete aj na zozname UNESCO. Mesto Paphos je obľúbeným turistickým letoviskom rozprestierajúcim sa pozdĺž mora. Súbežne s pobrežnou promenádou sa tiahne hlavná trieda plná obchodov, barov a kaviarní.

Paphos nepatrí medzi destinácie s dlhými piesočnými plážami. Návštevníkom to vynahradí celý rad iných možností. Miestny Paphos Aphrodite Water Park je podľa počtu atrakcií najväčším vodným parkom na Cypre. Na svoje si tu ale prídu predovšetkým milovníci histórie – obdivovatelia antiky.

Počasie a teplota mora – Paphos (Pafos)

Sea water temperature

 

Prvé zmienky o tomto mieste pochádzajú približne z r. 320 pr. n.l. ako Néa Paphos. V tej dobe mesto ležalo v blízkosti miesta zvaného Kouklia. Významné archeologické pamiatky pochádzajú predovšetkým z obdobia helenizmu a rímskej éry.

Turistické stredisko Paphos je známe najmä vykopávkami odhaľujúcimi kúzelné mozaiky z 3. až 5. storočia z domov Dionýza, Orfea a Aionu alebo vily Thésée. Prístavu dominuje pevnosť (kedysi súčasť hradobného systému). Ďalšou zaujímavosťou okolia sú hrobky kráľov v Kato Pafos.

Ponuka pobytov – Cyprus, Paphos (Pafos)

 


Čo sa týka pláží, v stredisku Paphos máte tu na výber, či strávite deň pri kľudnom mori alebo vás viac lákajú poriadne vlny. Na južnej strane je voda pokojná, zaručujú to vlnolamy pri pobreží. Na západe vás prekvapí oveľa búrlivejšie more. Neďaleko odtiaľto na pláži Petra tou Romi sa podľa legendy z vĺn zrodila Afrodita.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Cyprus 2019

 


Dva kilometre severne od paphského prístavu, neďaleko mesta Ktima sa pri pobreží mora nachádza archeologické nálezisko kráľovských hrobiek, alebo Tombs of the Kings. Rovnaký názov nesie aj cesta, pri ktorej nájdete hrobky, čo uľahčuje orientáciu. Do areálu sa platí vstupné.

V pokojnom mieste 25 km severne od mesta Paphos sa nachádza pláž Lara Beach. Je to pekná dlhá piesočná pláž v zálive, ktorá je významná tým, že na nej každoročne hniezdia korytnačky obrovské a korytnačky karetové. Z dôvodu veľkého prívalu návštevníkov do týchto miest sa od roku 1978 každé leto starajú o znesené vajíčka v piesku ochrancovia prírody.Booking.com