Dovolenka, zájazdy, ubytovanie, pobyty 2019

Parga, Grécko – pobyty, zájazdy, dovolenka

Parga-Grecko-Ubytovanie-dovolenka-zajazd

Na severozápade Grécka sa pri pobreží Iónskeho mora rozkladá mestečko Parga, ktoré sa môže pýšiť svojou bohatou históriou a antickými koreňmi. Parga leží oproti ostrovom Korfu, Paxos a Antipaxos a dnes je jednou z najnavštevovanejších lokalít pevninského Grécka. Ukrýva sa v zátoke, asi 65 km od mesta Preveza.

Pargu obklopuje bujná vegetácia, hory, stáročné olivovníky a hlavne prekrásne pláže, ktoré sú sem-tam oddelené skalnatými útesmi. Všetky potrebné si môžete vybaviť priamo v prístave, kde sa nachádza aj väčšina obchodov a obchodíkov ponúkajúce pestrú paletu najrôznejšieho tovaru. Keďže bola Parga postavená terasovito, máte tu k všetkému blízko.

Počasie a teplota mora – Parga

Sea water temperature

 

V Parge nenájdete žiadne vysoké hotely svetových reťazcov, všetko tu zostalo príjemne malé. Ubytovanie je možné v apartmánoch alebo štúdiách. Pri prechádzke prímorskou promenádou vás budú lákať všetky možné príjemné vône z tunajších reštaurácií a taverien. V ponuke sú typické grécke jedlá spolu s dobrými miestnymi vínami.

V letovisku Parga je návštevníkom k dispozícii niekoľko piesočnato-kamienkových bielych pláží. Hlavnou mestskou plážou je Krioneri a hneď za mestom sa nachádza menšia pláž Piso Krioneri. Vodné taxíky vás môžu odviezť aj na neďaleké rozľahlé a veľmi atraktívne pláže Valtos a Lichnos. Z pláže Valtos, ktorá je rozlohou najväčšia v Parge, je jedinečný výhľad na impozantný Benátsky hrad a neďaleké ostrovy Paxos a Antipaxos.

Ponuka pobytov – Grécko, Parga

 


Na všetkých plážach môžu turisti využívať rôzne služby a atrakcie, ako je napríklad vodné lyžovanie, jazda na banáne, jazda na nafukovacom kruhu a mnoho ďalších. Môžete si prenajať ležadlá, slnečníky alebo aj motorový čln. Za návštevu stojí aj čarovná jaskyňa Aphrodite.

Parga je vyhľadávaným cieľom všetkých vekových kategórií, predovšetkým vďaka labyrintu vytvoreného z úzkych uličiek, domčekom s červenými strechami, zrúcaninám Benátskeho hradu alebo ruinám Ali Pashovho sídla s nádherným výhľadom na ostrov Korfu. Jedinečný je tiež susedný ostrovček Panagia, na ktorom stojí typicky grécky biely kostolík.

Vyhľadať najlepšie zájazdy – Grécko 2019

 


História Pargy je spojená s nadvládou Benátčanov, Turkov, Francúzov, Rusov aj Angličanov. Každoročne sa tu 15. augusta koná oslava Panny Márie, ktorá má pripomenúť búrlivú históriu tohto miesta. Ak budete na dovolenke práve v tomto období v Parge, rozhodne si nenechajte oslavy ujsť.Booking.com